Viaport Marin projesi Tuzla’da yükseliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açıkladığı Viaport Marin projesi, Via Properties tarafından Tuzla'da inşa ediliyor

Viaport Marin projesi Tuzla’da yükseliyor

07 Şubat 2014 / emlakwebtv
Tuzla’da inşaatına başlanan Viaport Marin projesi yükselmeye devam ediyor. 570 milyon TL’lik yatırımla inşa edilen Viaport Marin projesi Viaport Outlet, Vialand, Viaport Venezia, Houses&Suites projelerini hayata geçiren Via Properties grubu tarafından hayata geçiriliyor. İnşaatının başladığı proje tamamlandığında yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Denizin üzerinde adalardan oluşan bir alışveriş merkezine sahip projede, su oyunları parkı ve 5 yıldızlı otel bulunacak. 700’e yakın tekneyi ağırlayacak olan Viaport Marin, 750 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak.

5 Mart’ta lansman düzenlenecek
Via Properties’in Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Tuzla’da dünya standartlarında ve yine Türkiye’de ilk olan bu projeyi hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu proje hem yerli hem yabancı misafirlerimize hediye olacak. İstanbul’da deniz keyfi artık Tuzla’da yaşanacak. Denizin üzerinde alışveriş yapacak ziyaretçiler, isterlerse otelde konaklayacak, isterlerse de 10 bin metrekarelik deniz suyundan oluşturulacak yüzme havuzunda yüzecekler” dedi. Projenin tüm detaylarının 5 Mart’ta düzenlenecek lansmanda açıklanacağını belirten Bayraktar, “Projedeki ayrıntıları basın toplantımızda paylaşacağız. Sadece şunu söyleyebilirim; Türkiye’de yine çok ses getirecek bir projeye imza atıyoruz. Turizme çok büyük katkı sağlayacağız. Turistler Tuzla Marin’i görmeden İstanbul’dan ayrılmayacak” dedi.

Proje Bilgisi: Viaport Marin