Viaport Marin

Viaport Marin Tuzla’da 570 milyon TL yatırım bedeliyle hayat geçiriliyor

Viaport Marin

Viaport Marin Tuzla’da 570 milyon TL yatırım bedeliyle hayat geçiriliyor. Viaport Marin özellikleriyle dikkat çekiyor. Viaport Marin projesi Via Properties tarafından hayata geçiriliyor.

25 milyon yerli ve yabancı turisti Tuzla'da ağırlamaya hazırlanan Viaport Marin’in 2016 yılında açılması planlanıyor. Viaport Marin’de eğlence parkı, alışveriş merkezi, akvaryum, otel ve hayvanat bahçesi yer alıyor. Ayrıca Viaport Marin 750 yat kapasitesine sahip.

Viaport Marin özellikleri
- Balıkçı barınağı 
- Yüzme havuzu veya plaj yeri
- Helikopter pisti 
- Sergi, konser, eğlence mekânları 
- İki tenis kortu
- Aletli jimnastik, masaj, sauna, 
- Hamam imkanları 
- Lokanta veya kafeterya
- Satış üniteleri
- Kuru temizleme hizmeti
- Otopark

Viaport Marin kapasitesi
600 bin metrekare İnşaat alanı büyüklüğü
600 milyon lira Yatırım değeri
750 Yat kapasitesi
20 milyon Yıllık beklenen ziyaretçi

Viaport Marin açılışı
Viaport Marin açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katıldı. Viaport Marin’in dünyadaki rekabet gücümüzü kuvvetlendirecek bir proje olduğunu belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Her ilçemize bir tema, farklılık verelim, model olan değil model alınan bir şehir olmak için adımlarımızı atıyoruz. Bu anlamda Viaport Marin farklı bir proje” diye konuştu. Projenin yap-işlet-devret modeliyle 29,5 yıl Via Properties tarafından işletilecek olduğunu hatırlatan Topbaş, “Bölgeye iki ayrı metro hattı, havaray ve cadde tranvayı getireceğiz. Viaport Marin İstanbul’un çok önemli bir aktivite merkezi olacak. Yılda 25 milyon insan buraya gelecek” dedi. Projenin plajlarıyla, sergi alanlarıyla, gezi alanları ve marinasıyla İstanbul’un cazibe merkezi haline geleceğini kaydeden Topbaş, “İstanbul Vialand’den sonra yeni etkili bir merkez kazanıyor. Projeyi Asya ve Avrupa yakasından görmeye, yaşamaya metrolarla gelecekler. Turistler burada konaklamak isteyecek. Burası artık eskilerin yazlık mekanı değil, dört mevsim yaşayan bir turizm merkezi olacak” diye konuştu.

 

Firma Bilgisi: Via Properties
Proje Bilgisi: Viaport Marin