Viaport Marina 29 Mayıs'ta açılıyor

Via Properties tarafından 1 milyar TL'lik yatırımla Tuzla'da hayata geçirilen "Viaport Marina" 29 Mayıs'da faaliyete geçiyor

Viaport Marina 29 Mayıs'ta açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi'nin katkılarıyla Via Properties tarafından hayata geçirilen Viaport Marina, İstanbul'un fethedildiği 29 Mayıs'ta kapılarını açacak. 

Viaport Marina'nın inşaatı tamamlandı
14 ay önce düzenlenen bir basın toplantısında Viaport Marina'nın 2015 yaz sezonunda kapılarını açacağını duyuran Via Properties, 1 milyar liralık yatırımında sona geldi. İnşaatı bütünüyle tamamlanan proje, denizin üzerinde konumlanan adacıklarda alışveriş merkezi, tema parklar ve 750 teknelik kapasitesiyle dikkat çekiyor.Proje halka açık şekilde dizayn edildi

Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar,dünyadaki tüm marinaların aksine Tuzla yatırımının "insan" ile iç içe olduğunu vurguladı. Bayraktar: "Marinalar hep insandan uzak şekilde tasarlanmıştır. Biz dünyada eşi olmayan bir projeye imza attık. İnsanları denizle barıştıracak bir proje tasarladık. Denizin ortasına kadar yürünebilen bir marina inşa ettik. Sosyal yaşamın kalbi bundan sonra Tuzla'da atacak..." dedi. 

Kiralamalar yüzde 90 oranında tamamlandı
1 milyar TL'lik yatırım bedeliyle hayata geçirilen Viaport Marina'da kiralamalar yüzde 90 oranında tamamlandı. Projede 154 adet alışveriş merkezi bulunduğunu belirten Bayraktar: "Dünyaca ünlü markaların şimdiden yerini aldığı projede, yeme-içme markaları da sosyal yaşama değer katacak. Tüm markalarımız özel fırsatlarla halka ulaşacak." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin ilk ve tek 6 fontsiyonlu projesi
Viaport marina Türkiye'nin ilk ve tek 6 fonksiyonlu projesi olma özelliği taşıyor. Otel, alışveriş adası, tema park, akvaryum, business center ve marinadan oluşan projede, Türkiye'nin en uzun tüneyine sahip akvaryumu da 2016 yılında hayata geçecek. 

Proje Bilgisi: Viaport Marin