Viaport Marina açıldı

Via Properties'in Tuzla'da 1 milyar TL'lik yatırımla hayata geçirdiği Viaport Marina kapılarını açtı

Viaport Marina açıldı

Tuzla'da 1 milyar TL'lik yatırımla hayata geçirilen Viaport Marina'nın açılışı yapıldı. Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Türkiye'ye yakışan bir proje yaptık. Biz İstanbul’a, İstanbul bize çok yakıştı” dedi.

Dünyada bir ilk: Viaport Marina
Dünyanın ilk deniz üstünde tasarlanan yaşam merkezi Viaport Marina'nın açılışı bugün yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi'nin katkılarıyla hayata geçirilen Viaport Marina, Tuzla Belediyesi'nin düzenlediği halk konserlerinin de ev sahipliğini yapacak. Oyuncağını getir, konsere gel kampanyasıyla da sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanan konserlerde, toplanacak oyuncaklar Suriyeli çocuklara gönderilecek… Türk Halk Müziğinin sevilen temsilcisi Kubat 31 Mayıs’ta, fantezi müziğinin önemli ismi Funda Arar ise 5 Haziran’da Viaport Marina Otoparkı’nda müzik severlerle buluşacak. Saat 20:00’de başlayacak olan konserler halka açık ve ücretsiz olacak. 

Akvaryum ve otel 2016 yılında geliyor!
Viaport Marina otel, alışveriş adası, tema park, akvaryum ve marinadan oluşan Türkiye’nin beşi bir yerde projesi olarak adlandırılıyor. Denizin üzerine konumlanacak otel ve binlerce deniz canlısının içerisinde bulunduğu Türkiye’nin “en uzun tüneline sahip” akvaryumu 2016 yılında hayata geçirilecek. Otel için dünyaca ünlü otel zincirleriyle görüşmeleri sürdürdüklerini kaydeden Bayraktar, “Dünyanın en güzel otellerinden biri Viaport Marina’ya geliyor. Denizin üzerinde dinlenmek isteyen tekne sahipleri için de bambaşka bir deneyim olacak” dedi. Akvaryum projesinin de önümüzdeki bahar aylarında hayata geçirileceğini kaydeden Bayraktar, “Akvaryum projesi ile de denizin altındaki yaşamı, ziyaretçilerimize bambaşka bir deneyimle yaşatacağız. Benzersiz bir proje çıkardık” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi: Viaport Marin