Viaport Marina açılıyor

1 milyar TL'lik yatırımla Tuzla'da hayata geçen Viaport Marina 29 Mayıs'ta kapılarını açıyor

Viaport Marina, denizin üzerinde konumlanan adacıklarda alışveriş merkezi, dünyanın en hızlı roller coaster’larından ikisine sahip tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip marinasıyla hizmet vermeye başlıyor. Halka açık olarak tasarlanan ve turizm bakımından Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olacak Viaport Marina’da, eğlence, deniz, alışveriş ve sosyal yaşam bir arada sunuluyor. 
Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, 1 milyar TL'lik yatıırm bedeliyle hayata geçen projenin 3000'den fazla kişiye istihdam sağlayacağını belirtti.
15 milyon Euro yatırımla Türkiye’ye getirilen ve kurulumu tamamlanan dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, test sürüşlerinin ardından adrenalin tutkunları için hazır hale gelecek. Viaport Marina’nın içerisinde iki ayrı roller coaster bulunacak. 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde konumlanan Red Fire, 1 saatte 630 kişi taşıyabilecek. Red Fire’ın test sürüşleri ise Mayıs ayında tamamlanacak. 

Viaport Marina'da 154 adet alışveriş ünitesi bulunuyor. Yüzde 90 kiralamaların tamamlandığı projede, denizin üzerinde outlet mağazalarda alışveriş yapmak mümkün olacak.

Proje Bilgisi: Viaport Marin