Viaport Marina Tuzla'ya değer katacak

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Viaport Marina'nın Tuzla ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi

Viaport Marina Tuzla'ya değer katacak

Via Properties 2015 projeleri tanıtım Gala Gecesi 10 Ocak Cumartesi akşamı Crowne Plaza İstanbul Asia'da düzenlendi. İş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı gecede söz alan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Viaport Marina Projesinin, Tuzla'nın çehresini değşitirecek nitelikte olduğunu söyledi. Yazıcı, projenin tasarı aşamasında temel amaç olarak Tuzla'nın katma değerinin artmasını belirlediklerini belirterek: 'Gerçekten güzel bir proje ortaya çıkmıştı. Ancak marinanın ihalesini ne zaman Via Properties kazandı ortaya bizim bile hayal edemediğimiz çok daha güzel bir yaşam merkezi çıktı" ifadelerini kullandı. Proje için Coşkun Bayraktar'a da teşekkür eden Yazıcı, Viaport Marina'nın her geçen gün çok daha güzelleştiğini, daha geliştiğini sözlerine ekledi. Viaport Marin ile birlikte Tuzla'da 2 bin kişinin istihdam edileceğini vurgulayan Yazıcı, "Projenin turizme yüzde 10 katkıda bulunmasını planlıyoruz' ifadesini kullandı.

Coşkun Bayraktar ve Hakan Bilgin

Via Properties'ten gala
inşaat ve parakende sektörünün önde gelen gruplarından biri olan Via Properties cumartesi akşamı Crowne Plaza Istanbul Asia'da bir gala gecesi düzenledi. Sunuculuğunu Hakan Bilgin'in yaptığı geceye Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Flo Yönetim Kurulu Başkanı Metin Zilan, Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, ve çok sayıda iş adamı katıldı. Gece led drums show, Sefa Doğanay stand up show ve ünlü keman virtüözü Canan Anderson'ın müzik dinletisiyle son buldu.

Via Properties yatırımları tanıtıldı
Via Properties'in yatırımlarının tanıtıldığı gecede Hakan Bilgin'in sorularını yanıtlayan Coşkun Bayraktar, Via Properties olarak farklı ve daha önce hiç yapılmamış projeler ürettiklerini belirtti. Viaport markasının Amerika'ya gittiğini de anlatan Bayraktar, "Biz eşi olmayan işler yapıyoruz. Türkiye'de "ilk"leri yapan bir grup olmayı başardık. Profesyonel yönetimle de birleştirince projelerimiz şehre değer katan projeler haline geldi" dedi.. Projelerine "insan" odaklı yaklaştıklarını aktaran Bayraktar, "Biz projeden daha çok yaşam merkezleri oluşturuyoruz, sosyal yaşamı, hayatın tüm renklerini içerisine yerleştiriyoruz" diye ifade etti.

Proje Bilgisi: Viaport Marin