Viaport Marina'da "roller coaster" heyecanı

1 Milyar TL'lik yatırımla hayata geçirilen Viaport Marina bünyesinde "dünyanın en hızlı" roller coaster'larından biri olan "Red Fire" da hizmete alınacak

29 Mayıs'ta açılışı yapılacak olan Viaport Marina, dünyanın en hızlı roller coaster'larından biri olan Red Fire'i içeren bir Tema Park ayrıcalığı sunacak. 

Dünyanın en hızlı roller coaster'i
15 milyon Euro yatırımla Türkiye’ye getirilen ve kurulumu tamamlanan dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, test sürüşlerinin ardından adrenalin tutkunları için görücüye çıkacak. Viaport Marina’nın içerisinde iki ayrı roller coaster bulunacak.

55 metre yükseklite, 980 metrelik ray sistemi
Dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan ve 55 metre yükseklikte adrenalin tutkunlarını eğlencenin doruğuna çıkaracak olan “Red Fire” dünyadaki en iyi roller coaster üreticilenden biri olan Intamin tarafından üretildi. 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde konumlanan Red Fire, 1 saatte 630 kişi taşıyabilecek. Red Fire’ın test sürüşleri ise Mayıs ayında tamamlanacak. Red Fire ile birlikte Family Coaster adını taşıyan ikinci roller coaster da ViaSEA’de yerini alacak.

Proje Bilgisi: Viaport Marin