Viaport Venezia açıldı

Via Properties&Gürsoy Yatırım Ortaklığı tarafından Gaziosmanpaşa'da hayata geçirilen Viaport Venezia AVM'nin açılışı yapıldı. Projenin yatırım bedeli 1.5 milyar TL...

Viaport Venezia açıldı

"Via Properties'in Gürsoy Yatırım Ortaklığı ile hayata geçirdiği Viaport Venezia hizmete açıldı. 140 mağaza ve 68 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla dikkat çeken proje toplamda 1.5 milyar TL'ye maloldu. 

Venedik konseptiyle inşa edilen proje
İlk gününde 20 bin ziyaretçinin akınına ugrayan proje Venedik konseptinde inşa edildi. Viaport Venezia'da gondollarla kanallarda gezinti imkanı sunan proje, meşhur San Marco Meydanı'na benzer yeme içme mekanlarıyla da dikkat çekiyor. Projede 365 gün indirimli alışveriş yapmak da mümkün. 

İlk yılda 15 milyon ziyaretçi hedefi
Projenin ilk yılında 15 milyon kişilik ziyaretçi hedefi koyduklarını belirten Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, projenin dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik'i Türkiye'ye getirdiğini belirtti. Bayraktar:

"  Geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiğimiz Viaport Marina projesi İstanbul Anadolu Yakası’na, Viaport Venezia projesi ise Avrupa Yakası’na başka bir boyut kazandırdı. Türkiye’nin en değerli yatırımlarına imza atmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 

İstanbul'a yakışır yatırımlar
Dünyanın en güzel şehirlerinden birinin İstanbul olduğunu ve yaptıkları yatırımlarla bu şehre yakışır konseptleri hayata geçirdiklerini de belirten Bayraktar:

"Viaport Asia ile geçen yıl 25 milyon ziyaretçi ağırladık. Türkiye’nin ilk tema parkı ve entegre perakendeciliğin en özel örneklerinden biri olan Vialand’de ise 22 milyon kişi ağırladık. Viaport Venezia ve Viaport Marina projelerimizle birlikte yılda 80 milyona yakın ziyaretçi rakamına ulaşmayı öngörüyoruz. Via projelerimize gelen ziyaretçilerimizin yüzde 40’ı yabancı ziyaretçi. Turizme katkı sağlayarak, İstanbul’u dünyanın görülmesi gereken şehirleri arasında gösterilmesini destekliyoruz" dedi

Firma Bilgisi: Via Properties
Proje Bilgisi: Viaport Venezia