ViaSea açıldı

Via Properties, Viaport Marina'nın tema park etabını tamamladı. ViaSea ismini taşıyan park, dünyanın en hızlı roller coaster'larından birine ev sahipiği yapıyor.

ViaSea açıldı

Via Properties tarafından hayata geçirilen Viaport Marina'nın tema parkı ViaSea'nın açılışı yapıldı. Park bünyesinde dünyanın en hızlı roller coasterlar'ından biri olan Red Fire, ilk günden itibaren binlerce kişiyi ağırladı. Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Türkiye'de eğelence sektörü yatırımlarına devam ettiklerini belirterek, dünyanın en büyük roller coasterlarından birini hayata geçirdiklerini söyledi. Bayraktar: "

 Artık eğlence merkezleri için yurtdışına gitmeye gerek kalmayacak. Artık yabancı turistler bizim parklarımıza eğlenmeye gelecekler" diye konuştu. ViaSea içerisinde bulunan RedFire'ın 20 milyon Euro'luk bir yatırımla hayata geçirldiğini belirten Bayraktar, "Tema parklarda en önemli konu güvenliktir. Bu üniteler dünyanın en güvenli sistemleriyle kuruluyor" dedi.

Red Fire ziyaretçi akınına uğradı
2,5 saniyede 110 km hızla 55 metre yükseklikten, 980 metre uzunluğunda raylarda hız treninin tadını çıkaran ziyaretçiler, roller coaster keyfini doyasıya yaşadı. 16 Temmuz'dan itibaren 10 bin kişinin akın ettiği parkta, her yaştan ziyaretçiye uygun üniteler de yer alıyor. 

Gün boyu ücretsiz show'ların ve etkinliklerin de bulunduğu parkta ücretlendirme her ünite için farklıoluyor. Dileyenler için sınırsız kombine kart alma fırsatı sunulan parkta, isteyenler sadece binecekleri ünitelere ücret de ödeyebiliyorlar. B

Firma Bilgisi: Via Properties
Proje Bilgisi: Viaport Marin