Viasea Akvaryum açıldı

İstanbul'un en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu Viasea Akvaryum açıldı

Viasea Akvaryum açıldı

İstanbul'un en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu Viasea Akvaryum açıldı. Outlet alışveriş adası, tema parkı ve marinası ile geçen yıl kapılarını ziyaretçilere açan Tuzla Viaport Marina'nın akvaryum etabı da tamamlanarak ziyaretçilere kapılarını açtı. 

Geçtiğimiz Cumartesi günü kapılarını açan Viasea Akvaryum, Türkiye'de daha önce görülmemiş farklı yaşam türlerini ziyaretçileri ile buluşturdu. Viasea Akvaryum, açılışa özel düzenlediği kampanya ile akvaryuma giriş bileti alarak ziyarete gelen misafirlerin tamamına yıl sonuna kadar kullanabilecekleri bir bilet daha hediye ediyor. Viasea'da kampanya Ramazan Bayramı'na kadar devam edecek. 

Viasea Akvaryum açıldı

Napolyon Balığı'na büyük ilgi 

Viaport Marina Akvaryum'da misafirlerin en çok ilgisi, insanlarla oynadığı oyunlar ile bilinen Napolyon balığına oldu. Kendisini görmeye gelenlere yaptığı hareketler ile ilgiyi üzerinde toplayan Napolyon balığı ismini Napolyon Bonapart'ın şapkasına benzeyen baş yapısından alıyor. 

Viasea Akvaryum açıldı

En uzun su altı tüneline sahip 

İstanbul Boğazı’nın tarihi dokusunu canlandıran 88 metreyle İstanbul’un en uzun su altı tüneliyle dünyanın birbirinden farklı iklim kuşaklarında gelen 12 bin su altı canlı türünü, özel olarak hazırlanmış 47 farklı sergi alanlarında ziyaretçileriyle buluşturan Viasea Akvaryum’ bir ilke imza atarak  'soğuk', 'ılıman' ve 'tropik' kuşaklardan oluşan iklim temalarını, dünyada ilk defa bir arada sunuyor. 

 

5 milyon 210 bin litrelik su kapasitesi ve her canlı türü için kendi doğasına uygun olarak tasarlanmış tematik doğal yaşam alanlarıyla ilklere imza atan 'Viasea Akvaryum', Türkiye’de daha önce hiç  görülmeyen Kurt Balığı ve dünyanın en zehirli 10 canlısı arasında gösterilen Avustralya Taş Balığı gibi canlı türlerini bünyesinde barındırıyor.