Viasea Akvaryum açılıyor

İstanbul'un en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu Viasea açılışı için geri sayım başladı

Viasea Akvaryum açılıyor

İstanbul'un en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu Viasea açılışı için geri sayım başladı. 47 farklı sergi alanı ile Türkiye'de görülmemiş türlerin yer alacağı Viasea Akvaryum, dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olma özelliği taşıyor.

12 bin su altı canlı türü 47 farklı sergi alanında 

Viaport Marina'da kapılarını açmaya hazırlanan Viasea Akvaryum, İstanbul Boğazı'nın tarihi dokusunu canlandıran ve 88 metreyle İstanbul'un en uzun su altı tüneline sahip. Viasea, dünyanın birbirinden farklı iklim kuşaklarından gelen 12 bin su altı canlı türünü, 47 farklı sergi alanlarında ziyaretçiler ile buluşturacak. Haziran ayında açılması planlanan Viasea, 5 milyon 210 bin litrelik su kapasitesi ve her canlı türü için kendi doğasına uygun tasarlanmış tematik doğal yaşam alanları ile ilklere imza atıyor. Dünyanın ilk temalı akvaryumu olma özelliğine sahip Viasea, bünyesinde Türkiye'nin en büyük akvaryum rehabilitasyon merkezini barındırıyor. Doğada zarar görmüş tüm su altı canlı türlerini güvenilir şekilde rehabilite ederek kendi dünyalarına dönmelerini sağlıyor. 

Viasea Akvaryum açılıyor

Birçok deneyimi yaşama fırsayı sunuyor

Su altı dünyasını öğrenmek ve büyüsüne dahil olmak isteyen 7 den 70’e herkese hitap eden Viasea Akvaryum birbirinden farklı deneyim ve uygulamalarıyla da dikkat çekiyor. Viasea; ziyaretçilerine balık beslemeden farklı türlerle dalış yapmaya ve hatta akvaryumun yönetildiği teknik kısmı keşfetmeye kadar farklı birçok deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.