Viko'dan öğrencilere İş Güvenliği Semineri

1987 yılından beri Mayıs ayının ilk haftasını İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarına ayıran Viko, bu yılki etkinliğini “Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı” kapsamında gerçekleştirdi. Viko, “Meslek Eğitimine Destek, Aydınlık Geleceğe Destek” projesine dahil olan öğrencilere iş güvenliği semineri verdi

Viko'dan öğrencilere İş Güvenliği Semineri

2 Haziran 2014/Emlakwebtv
Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na katılan Viko Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, şirketin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki bilincin artırılması sorununa büyük önem verdiğini söyledi. 

Her 15 saniyede 1 işçi
Uluslararası Çalışma Örgütü’nün rakamlarına göre dünyada, her 15 saniyede 1, her 24 saatte ise yaklaşık 6 bin işçinin, iş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle hayatını kaybettiğini hatırlatan Kutlu, Viko’nun bu husustaki farkındalığın maksimum düzeye çıkarılması için çok sayıda çalışma gerçekleştirdiğini belirtti. Hafta kapsamında çalışanlardan, çalışma alanlarında buldukları risk ve uygunsuzlukları kırmızı kartlara tanımlama uygulaması başlattıklarını belirten Kutlu: “Toplanan bu kartlar, İSG uzmanımız tarafından değerlendiriliyor ve önlem alınması gereken konularda iyileştirmeler gerçekleştiriliyor.” dedi.

VİKO, kurumsal sosyal sorumluluk uygulamaları kapsamında yürüttüğü “Meslek Eğitimine Destek, Aydınlık Geleceğe Destek” projesi koçluk programı sürecine dahil olan öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında bir seminer gerçekleştirdi. Samandıra ve Kartal Atalar Meslek Liselerinden yaklaşık 40 öğrencinin katılım gösterdiği sunumda, meslek liseli öğrencilerin okul ve iş hayatlarında faydalanabilmeleri için iş sağlığı ve güvenliği konularında önemli bilgiler aktarıldı.

Firma Bilgisi: Viko