Viko ile WWW-F Türkiye’den dünya saati hedefi

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün inovatif ve lider kuruluşu VİKO, 2014 Dünya Saati kampanyasını ana sponsor olarak destekliyor.

Viko ile WWW-F Türkiye’den dünya saati hedefi

26 Mart 2014 / Posta Gazetesi

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün inovatif ve lider kuruluşu VİKO, 2014 Dünya Saati kampanyasını ana sponsor olarak destekliyor.150’den fazla ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan ve dünyanın en büyük çevre hareketi olarak bilinen “Dünya Saati” kapsamında, 29 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar dünya için kapanacak. Bugüne kadar birçok kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren VİKO, WWF-Türkiye tarafından yürütülmekte olan “Dünya Saati” kampanyasına ana sponsor olarak destek verecek.

2007 yılında Avustralya’da WWF tarafından başlatılan, 2008 yılından itibaren ise küresel bir harekete dönüşen “Dünya Saati” kampanyasını 2013 yılında 2 milyar kişinin desteklemesi ile bir rekora imza atıldı. Kampanya, başta iklim değişikliği olmak üzere, doğal kaynakların bilinçsiz tüketimine ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu diğer tüm çevre sorunlarına ortak bir bilinç oluşturmayı, insanları sürdürülebilir geleceğimiz için düşündürmeyi hedefliyor. Dünya şehirlerinin sembolik yapılarının ışıklarını kapayarak destekleyecekleri kampanya kapsamında, Paris’teki Eiffel Kulesi, Roma’daki Colosseum, New York’taki Empire State Binası, Times Meydanı, Londra’daki Big Ben, Moskova’daki Kremlin Sarayı, Çin Seddi, Piramitler vb. gibi dünyanın sembolleri arasında yer alan birçok ikonik yapı bir saatliğine kararacak. Türkiye’de ise Boğaz Köprüleri, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı, Topkapı Sarayı ışıklarını kapatarak kampanyaya destek olacaklar.

Firma Bilgisi: Viko