VİKO projeleri yeni yılda da sürüyor

Sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek" yaklaşımı ile birçok proje gerçekleştiren VİKO 2014 yılının son gününde de bu kapsamda anlamlı bir etkinliğe imza attı

VİKO projeleri yeni yılda da sürüyor

"Sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek" yaklaşımı ile birçok proje gerçekleştiren VİKO 2014 yılının son gününde de bu kapsamda anlamlı bir etkinliğe imza attı. . 31 Aralık Çarşamba gününü Sweater Day / Kazak Giyme Günü ilan eden kuruluş, ofislerinin ısısını düşürüp yeni yılı enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratarak karşıladı.

Kazak giy, enerji verimliliğini artır
Yaklaşık 250 beyaz yakalı çalışanın kazaklarını giyerek destek verdiği etkinlik, enerji kaynaklarının geleceğimiz adına ne kadar önemli olduğunu anlatan dövizlerle desteklenmesi ile birlikte oldukça renkli görüntülere sahne oldu. VİKO CEO'su Nusret Kayhan Apaydın, sürdürülebilirlik temasının VİKO'nun kurumsal değerleri arasında yer aldığını belirterek:

'Geldiğimiz noktada insanlığın doğa üzerindeki baskısı artarken, küresel ısınmanın artışı ve doğal kaynaklarımızın giderek azalması tüm insanların bu konuda sorumluluk almasını gerektiriyor. Biz de VİKO olarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hayata geçirdiğimiz projeler ile bugüne ve geleceğe değer katmaya devam ediyoruz. WWF Türkiye iş birliği ile yılın son gününde gerçekleştirdiğimiz 'Kazak Giyme Günü'nde amacımız, enerji verimliliği konusunda yeni yıla anlamlı bir farkındalık yaratarak girmekti. Unutmamalıyız ki üzerinde yaşayabildiğimiz bir tek dünya var ve bizler hem gelecek kuşaklara hem de doğamıza karşı sorumluyuz.' şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Viko