Vodafone Arena İnterfiks ile yalıtılacak

İnterfiks firması, Beşiktaş’ta yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı B.J.K İnönü Stadyumu’nda yalıtım işlerini üstlendi

Vodafone Arena İnterfiks ile yalıtılacak

İnterfiks firması, Beşiktaş’ta yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı B.J.K İnönü Stadyumu’nda yalıtım işlerini üstlendi. İnterfiks AŞ İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Bilmaç, bu yıl üstlendikleri en önemli projenin ise BJK stadı projesi olduğunu söyledi. Bu projeyi gönülden istediklerini aktaran Hüseyin Bilmaç, ancak projeyi aldıklarında stadın zeminiyle ilgili teknik sıkıntıları fark ettiklerini kaydederek, “Zemininin deniz seviyesinin 5,5 metre altıda olduğunu gördük. Stadın zemini bittiğinde bile saha deniz seviyesinin 2.5 metre altında olacak. Biz sunduğumuz teknik çözümle HYFIX kimyasal yalıtım sistemlerini burada kullanacağız. Teknik olarak zor bir proje olmasına karşın yalıtımla ilgili önemli bir kısım tamamlandı. Yıl sonuna kadar ise tamamı biter diye tahmin ediyoruz” diye konuştu. Sonrasında başlayacak üst yapılarda diğer yalıtım malzemelerinin kullanılacağını belirten Bilmaç, projenin tamamı bittiğinde 250 bin metrekarelik yalıtımın kullanılmış olacağını ifade etti. Hüseyin Bilmaç, binaya 100 yıl teknik ömür biçildiğini, ürünlerinin de 100 yıl boyunca bu statta yaşayacağını söyledi.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre; İnterfiks’in Türkiye’de kimyasal su yalıtımını ilk kez Ankara’da 20 yıl önce derenin üstüne yapılan Aramada Alışveriş Merkezi’nde uyguladığını kaydeden Bilmaç, AVM’nin halen otoparklarında ve bodrum katlarında hiçbir sorun yaşanmadığını belirtti.

Türkiye’nin yanı sıra 22 ülkede önemli projelere imza attıklarını anlatan Bilmaç, Kazakistan’da yapılan 150 yüksekliğindeki Han Çadırı’nın su yalıtımını da üstlendiklerini söyledi. Libya’da ise çöl üzerinde her biri 10 futbol sahası büyüklüğünde 4 tane dünyanın en büyük su depolama alanlarının iç ve dış yalıtımını yaptıklarını kaydeden Bilmaç, “Bu projenin devamı için talep aldık. Ancak ülkedeki karışıklıklar nedeniyle bunlar şu anda beklemede” dedi.