Vodafone Arena son durum detayları

Vodafone Arena son durum bilgilerine haberimiz detayından ulaşabilirsiniz

Vodafone Arena son durum detayları

Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında 20 Ağustos'ta imzalanan 15 yıllık sponsorluk kapsamında inşası başladı. 23 Kasım 1947'de ilk karşılaşması ile kapılarını açan İnönü Stadyumu yenileme çalışması kapsamında adı Vodafone Arena olarak değiştirildi.

Vodafone Arena son durum detaylarını vermeden önce stadın teknik özelliklerinden bahsedelim. 41 bin 903 koltuk kapasitesine sahip olan Vodafone Arena'da loca sayısı da 147. Locadaki koltuk sayısı 1.847 olan Vodafone Arena VIP koltuk sayısı 2.150 adet olarak yapılıyor. Vodafone Arena 1.600 metrekare VIP restaurant / lounge alanına sahip olup, 1.800 metrekare ile Türkiye'nin en büyük Kartal Yuvası ve BJK Müzesi de proje kapsamında inşa ediliyor. Bunların dışında Vodafone Cep Merkezi, 350 araç kapasiteli otoparkı, 81 adet engelli koltuğu ile beraber 81 adet refakatçi koltuğu da yer alıyor.

Vodafone Arena son durum detayları kapsamında saha çizgisi ile tribün arasındaki uzaklıkları şöyle:
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm
Basın tribünü kapasitesi: 186 kişi

Vodafone Arena son durum detayları!
11 Mayıs 2013 Beşiktaş-Gençlerbirliği ile yapılan maçın ardından yıkımına başlanan Vodafone Arena'nın hafriyat çalışmalarına 2 Haziran 2013 tarihinde başlanmıştı. Vodafone Arena'nın 2015 Nisan ya da Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağı öngörülmekte olup, yapımı Beşiktaş İnşaat Yatırımları A.Ş. ve Kiptaş A.Ş.'den oluşan konsorsiyum tarafından üstlenilen projede çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.