Vodafone Arena'da kaza: İki yaralı

Beşiktaş Vodafone Arena'nın inşaatı devam eden çatı iskelesinde meydana gelen çökme sonucu iki işçi yaralandı

Vodafone Arena'da kaza: İki yaralı

Beşiktaş'in yeni stadı Vodafone Arena'da meydana gelen kazu sonucu iki işçi yaralandı. 

Çatı İskelesi çöktü
Yapımı büyük bir hızla devam eden Vodafone Arena Stadı inşaatına, yaşanan kaza nedeniyle ara verildi. Kapalı tribün tarafında meydana gelen kaza, "kaldırılmaya çalışılan" çatı iskelesinin çökmesi sonucu oluştu. Kazada yaralanan iki işçinin tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı. Beşiktaş kulübü yaptığı açıklama ile işçilerin tedavisiyle yakından ilgilenildiğini belirtti.

Beşiktaş kulübünden açıklama
Kaza ile ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş spor kulübü, inşaat çatı montajında kullanılan iskelelerden birinin çöktüğünü doğruladı. Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" Vodafone Arena inşaat sürecinde çatı montajında kullanılan iskelelerden birisinin çökmesi nedeniyle, görevli işçilerimizden İsmail Kaya ve İbrahim Soner Dündar, hafif şekilde yaralanmıştır. Acilen Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan işçilerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. İşçilerimizin çekilen MR sonuçlarına göre; birisinin kolunda kırık, diğerinin ise kalçasında kırık olduğu belirlenmiştir. Kulübümüz, işçilerimizin sağlığı ve tedavi süreçlerinin her aşamasında yanlarında olacaktır."