Vodafone Arena’da son durum

Vodafone Arena’da son durum Beşiktaş taraftarlarının merak konusu. Stadyumun inşası sürüyor.

Vodafone Arena’da son durum

2013 yılında mevcut Beşiktaş İnönü Stadyumu’nun yıkılarak, yerine inşasına başlanan Vodafone Arena’da son durum Beşiktaş taraftarlarının ortak merakı. Beşiktaş İnşaat Yatırımları A.Ş. ve Kiptaş A.Ş. konsorsiyumu tarafından projelendirilen Vodafone Arena’nın inşaatı devam ediyor. En son çatı yüksekliği nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşanan projede, onayla birlikte deniz tarafındaki montaja kalınan yerden devam edilecek.

Öte yandan dış kaplamaların devam ettiği Vodafone Arena’nın yeni açık tarafı tamamlanırken; numaralı tribünde çalışmalar sürüyor. Ayrıca hali hazırda eski numaralı tribün bölümünde ise çatı montajı devam ediyor.

Vodafone Arena tribünleri

Eski Açık

Kapasitesi 10.000'dir. Deniz tarafındaki tribündür, ucuzdur ve genellikle ailelerin oturduğu bölümdür. Feda sezonunda Çarşı grubunun büyük bir kısmı bu bölümde maç seyrediyor.

Yeni Açık

Kapasitesi 15.156'dir. 2010-11 sezonuna kadar Eski Açık ile aynı bilet fiyatına sahip iken 2010-11 sezonuyla beraber bilet fiyatları Eski Açık'tan çok düşük miktarda da olsa yüksek tutulmaya başlandı.

Numaralı

Kapasitesi 7.237'dir. Basın tribününü ağırlıyor. Çoğunlukla ailelerin bulunduğu tribündür. Stadyumun diğer bölümlerine göre bu tribunde bilet fiyatları pahalıdır.

Kapalı

Kapasitesi 9.610'dur. Çarşı taraftar grubunun bulunduğu bölümdür.