Vodafone Arena'nın açılışı yine gecikebilir

2 Haziran 2013 tarihinde yapımına başlanan ve yaşanan aksilikler nedeniyle sürekli ertelenen Beşiktaş Vodafone Arena stadyumunun açılışı, semerlerin 40 cm'yi bulan yüksekliği nedeniyle daha da gecikebilir.

Vodafone Arena'nın açılışı yine gecikebilir

Beşiktaş taraftarının büyük bir hevesle beklediği Vodafone Arena stadyumunun inşaatı tüm hızıyla sürüyor. 2 Haziran 2013 tarihinde yapım çalışmalarına başlanan, ancak bugüne dek yaşanan aksaklıklarla sürekli olarak ertelenen Vodafone Arena'nın açılışı bir kez daha ertelenebilir. Ertelemenin bu seferki nedeni semerlerin 40 santimi bulan yüksekliği...

Vodafone Arena'nın açılışı ertelenecek mi?
Vodafone Arena'nın semerlerinin 40 santimi bulan yüksekliği nedeniyle açılışının bir kez daha ertelenebileceği öğrenildi. Radikal'de yer alan habere göre bu yükseklik nedeniyle semerlerin montajına yeniden başlanacağı ve bu kez imalatın sınırı aşmayacak şekilde düzenleneceği belirtildi. 

Vodafone Arena'nın son durumunu sizler için görüntüledik... İzlemek için tıklayın...

Habere göre, stat inşaatında yer alan 6 kedi yolunda toplam 84 adet semer görünüyor ve bu semerler kaynak yapılarak takılıyor. Bu ise vinçlerin Ocak ayı sonuna dek zeminde kalacağı anlamına geliyor ki, semerlerin yeniden imalat zorunluluğunun çalışmaları geciktireceği ve açılış tarihinin bir kez daha ertelenebileceği vurgulanıyor. 

Diğer taraftan yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmaların yeterli yoğunlukla sürdürülememesi de Vodafone Arena'nın gecikme nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Beşiktaş Müzesa açılıyor
Vodafone Arena'nın açılış belirsizliği devam ederken, Başkan Fikret Orman da Beşiktaş Müzesi'nin açılışı için talimatların verdi. Vodafone Arena Kartal Yuvası ise Şubat ayının sonunda açılacak.