Vodafone Arena'nın güvenliği için 20 milyon harcandı

Güvenlik ağı için 20 milyon TL harcanan Vodafone Arena, Türkiye'nin ilk "özel güvenlik" odasına sahip stadyumu olacak

Vodafone Arena'nın güvenliği için 20 milyon harcandı

Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena'da Pazartesi günü oynanacak Bursaspor karşılaşması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Bu büyük karşılaşmaya  784 kamera ile hazırlanan Vodafone Arena'nın, tüm bu güvenlik ağı için harcanan paranın 20 milyon TL'yi bulduğu açıklandı. 

Basın sözcüsü Albayrak açıkladı: 20 milyona mal oldu
Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Basın Sözcüsü Mehmet Albayrak, stadyum bünyesinde alınacak güvenlik önlemleri hakkında bilgi verdi. Vodafone Arena'nın 784 kamera ila anbean izleneceğini ve çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen Albayrak: "Güvenlik sistemi 20 milyon TL'ye mal oldu..." dedi. 

Vodafone Arena'ya seyircisiz açılış... Ayrıntılar için tıklayın...

Türkiye'de bir ilk: Özel güvenlik odası
Vodafone Arena'nın en son teknoloji ile donatılmış ve Türkiye'de ilk kez hazırlanan özel güvenlik odasına sahip stadyumu olma özelliği taşıdığını vurgulayan Albayrak, bu odanın en dikkat çeken fonksiyonunun da yüz tanıma sistemine sahip olması olduğunu söyledi. Albayrak, stadyum bünyesinde küfürlü tezahürat yapanların ya da taşkın eylemlerde bulunanların cep telefonlarına uyarı mesajlarının iletileceği bir sistem oluşturdukları bilgisini de vererek:

Vodafone Arena'nın güvenliği için 20 milyon harcandı

"Bu sisteme çok önem veriyoruz ve artık eskisi gibi ceza almamak için bu sistemin etkili olacağını düşünüyoruz. Zaten Futbol Federasyonu önümüzdeki sezon tribün kapatma yerine blok kapatma sistemine geçeceği için kurmuş olduğumuz bu sistemin bize çok yararı olacak. Bu sayede küfürlü tezahürat nedeniyle kapatma cezalarının da önüne geçmiş olacağız." dedi.

Vodafone Arena'da uygulanacak olan yeni sistemle sahaya atlamak isteyen ve kendi yerinde oturmak istemeyenlere karşı özel önlem geliştirmiş olacaklarını da belirten Stat Direktörü Ahmet Ateş de, küfür edenlerden taşkınlık çıkaranlara kadar herkesin tanınacağı ve yönetime rapor olarak sunacaklarını açıkladı.