Vodafone Arena'ya durdurma kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş'ın yapımı devam etmekte olan stadyumu Vodafone Arena'nın inşaatını durdurma kararı aldı. Kararın gerekçesi, "çatı projesinde yüksekliğin aşılması" olarak açıklandı

Vodafone Arena'ya durdurma kararı

Beşiktaş'ın yapımı hızlı sürmekte olan stadyum projesi Vodafone Arena'nın inşaatı mühürlendi. İnşaatın durdurulma gerekçesi ise, çatı yüksekliğinin aşılması...

Vodafone Arena inşaatı durdu
Büyükşehir Belediyesi'nden Beşiktaş Vodafone Arena inşaat alanına gelen yetkililer, çatı yüksekliği için izin verilen mesafenin aşıldığı iddiasıyla inşaatı durdurma kararına ilişkin resmi belgeyi sundu. Beşiktaş kulübü "durdurma" kararını, çatı yüksekliğinin Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan rakam olan 1.3 metrenin altında olduğu gerekçesiyle eleştirdi. Beşiktaş'a göre Anıtlar Yüksek Kurulu'nun stadyum için verdiği çatı yüksekliği değeri 34 metrenin altında ve toplamda 32 metre 70 cm düzeyinde. 

Konuyla ilgili görüşmeler sürerken çatı montaj çalışmaları da zemin üzerinde sürüyor. Yurt dışından alınan ve çatıda kullanılacak kabloların da gümrüğe giriş yaptığı açıklandı. 

15 Eylül'de açılacak mı?
Durdurma kararıyla ilgili hızlı bir çözüm yolu arayan Beşiktaşlı yetkililer, 15 Temmuz'da çatı kablolarını çekmeyi, 15 Eylül'de de stadyumun açılışını yapmayı hedefliyor.