Vodafone Arena'ya Kalekim imzası

Beşiktaş'ın yapımı tüm hızıyla sürmekte olan yeni stadı Vodafone Arena'nın sıva ve dış cephe boyalarında Kalekim tercih edildi

Vodafone Arena'ya Kalekim  imzası

Beşiktaş'ın inşaatı tüm hızıyla sürmekte olan stadyumu Vodafone Arena'da, yapı kimyasalları sektörünün en önemli markalarından biri olan Kalekim tercih edildi. Statta, Kalekim'in dekoratif hazır sıvası Betonart, dış cephe boyası Joker Plus EXT ve yüzeyler için de Tamirart 5 ve Tamirart 30 ürünlerine yer verildi. 

Vodafone Arena'nın tercihi: Kalekim
Toplamda 50 bin metrekarelik alanda kullanımı gerçekleştirilen Kalekim ürünleri ile, brüt beton düzeltilmesi, tribün altları, tribün girişi, otopark girişleri, tribün altı testere kirişleri ve kolonları inşa edildi. Stadyumun dış cephesini  baştan başa çevreleyen tüm alanlarda ise Betonart ürünü kullanıldı. Joker Plus EXT ürünü ise, zorlu koşullara dayanıklılık özelliği ile tercih edildi. Diğer taraftan düşük yüzey sıcaklığı ile yapıların soğutma sistemlerinde kullanılan ve elektrik maliyetlerinde tasarrif sağlayan malzeme Elasticool da önemli bir uygulama alanı buldu. 

Vodafone Arena'da kullanılan Kalekim ürünleri
Betonart: Stadyumun iç ve dış cephelerinde tercih edildi

Joker Plus EXTB : Bu ürünYağmur, kar, nem, aşırı soğuk veya sıcak gibi hava şartlarından etkilenmeyen özelliğiyle tercih edildi.

Tamirart 5 ve Tamirart 30, boya, seramik kaplama ve yalıtım öncesi düzgün yüzey sağlamak için sektör profesyonelleri tarafından özellikle tercih ediliyor

Vodafone Arena
2013 yılında Beşiktaş İnönü Stadyumu'nun yıkımı ile başlayan yeni stadyum Vodafone Arena'da inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Projenin yalnızca bir spor arenası değil, konser, yaşam ve moda merkezi olması bekleniyor.