VP Holding ve Emir Invest birleşti

Romanya’da 2000 yılından beri inşaat alanında önemli projelere imza atan VP Holding Türkiye pazarına adım attı

VP Holding ve Emir Invest birleşti

Romanya’da 2000 yılından beri inşaat alanında önemli projelere imza atan VP Holding Türkiye pazarına adım attı. Uzun süredir partner firma arayışında olan holding, iş ve proje geliştirme konusunda hizmet veren Emir Invest ile ortaklık kararı aldı.

Türk gayrimenkul piyasasını takip ediyoruz
Yıllık ortalama cirosu 80 milyon Euro’yu aşan VP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Virgil Profeanu Türk gayrimenkul piyasasını uzun zamandır takip ettiklerini belirterek: 'Türk gayrimenkul piyasasını bir süredir yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlü ekonomisi ve gayrimenkul sektörünün büyüklüğü buraya gelmemizde önemli bir etken oldu. Türkiye’de birçok iş geliştirme firması ile görüşmeler gerçekleştirdik. Emir Invest de mercek altına aldığımız firmalardan biriydi. Görüşmeler neticesinde gayrimenkul piyasasında iş geliştirme konusunda deneyimlerine güvendiğimiz Emir Invest ile ortaklık kararı aldık. Bundan sonra Türkiye’de yolumuza AKVPH olarak devam edeceğiz.' şeklinde konuştu.

İlk çeyrek için 30 milyon dolarlık yatırım
2015 yılı içerisinde Kâğıthane, Basın Ekspress, Tarihi Yarımada ve Bahçeşehir’de konut, ofis, otel ve okul projelerine başlayacaklarını ifade eden Emir Invest Yönetim Kurulu Başkanı Seyfullah Özdemir ilk çeyrek için 30 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ifade etti. VP Holding ortaklığı ile ilgili konuşan Özdemir, “VP Holding’in teknik ve inşaat gücünün kuvvetli olması bizim de iş geliştirme ve Türkiye piyasasını çok iyi biliyor olmamız güçlü bir ortaklığın doğmasına sebep oldu. Beraber AKVPH olarak başladığımız ortaklığımızda 2015’in ilk çeyreğinde Kağıthane bölgesinde bir konut projesi, Basın Ekspres’te 60 bin metrekarelik bir alanda yer alacak olan ofis- konut projesi, Bahçeşehir’de 5 bin metrekarelik özel okul projesi ve Tarihi Yarımada’da otel projesi ile sektöre hızlı bir adım atmış olacağız” dedi.