We Haliç Gaziosmanpaşa temel atma töreni 4 Ekim’de yapılacak

Kentsel dönüşüm projesi olan We Haliç Gaziosmanpaşa’nın temeli 4 Ekim 2016 tarihinde yapılacak törenle atılacak

We Haliç Gaziosmanpaşa temel atma töreni 4 Ekim’de yapılacak

Gaziosmanpaşa Belediyesi, daha yaşanılabilir bir ilçe olma adına yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarına “We Haliç Gaziosmanpaşa” ile bir yenisini daha ekleyecek. Projenin temel atma töreni, 4 Ekim 2016 Salı Günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Ilgın İnşaat işbirliği ile inşa edilecek olan We Haliç Gaziosmanpaşa projesi, Sarıgöl Mahallesi İslambey Mevkii’nde yükselecek. Projenin içinde okul, yurt, park ve yeşil alan, bulvar ve pek çok sosyal donatı alanı bulunacak.

We Haliç Gaziosmanpaşa projesinde konutlar uluslararası yeşil mahalle standartlarına uygun olarak tasarlanacak. Projede 2 bin 500 kişilik bir cami, 65 derslikli bir okul, 200 öğrencili bir yurt, 24 bin 500 metrekarelik yeşil alan ve park, çift şeritli bir prestij bulvarı olacak.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta görüşlerini şöyle dile getiriyor;

“İlçemizde kentsel dönüşümü adalet ve uzlaşma ekseninden sapmadan, halkımızın haklarını koruyan ve kollayan bir anlayışla sürdürüyoruz. Ulaşımıyla, konutuyla, okuluyla, yeşil alanıyla, otoparkıyla, sosyal donatı alanlarıyla modern bir Gaziosmanpaşa inşa etmek istiyoruz. Bizim bir idealimiz var; Gaziosmanpaşa’yı İstanbul’un cazibe merkezi haline getirmeye, kentin tüm imkanlarından faydalandırmaya çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm bir bina yıkıp yerine yeni bina yapmak değil.  Biz yeni bir medeniyet kurmak, Gaziosmanpaşa’yı, en iyi yerlere getirmek için uğraşıyoruz."

 

Firma Bilgisi: Ilgın İnşaat
Proje Bilgisi: We Haliç Gaziosmanpaşa