We Haliç projesinin temeli atıldı

Türkiye'nin Master Planı Olan İlk Kentsel Dönüşüm Projesi sloganı ile hayata geçirilen We Haliç projesinin temeli atıldı

We Haliç projesinin temeli atıldı

Türkiye'nin Master Planı Olan İlk Kentsel Dönüşüm Projesi sloganı ile hayata geçirilen We Haliç projesinin temeli atıldı. 

Temel atma törenine büyük katılım

We Haliç projesinin temel atma törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"İstanbul yenilenmek zorunda"

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Gaziosmanpaşa Meydanı'ndaki törende, projenin, hemen hemen tüm pay sahiplerinin rızası alınarak yapıldığını söyledi.

İstanbul'un kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehir olduğunu vurgulayan Şahin, "Çünkü İstanbul, 5 bin 400 kilometrekare alanı içinde en fazla 2 bin 300 kilometrekaresinde şehirleşebilen bir yer. Bu alanda 17 milyon insanı sığdırmak, yaşatmak zorundayız. İstanbul kendini yenilemek, yeni yeni imkanlar, tesisler kurulmak zorunda." dedi.

140 milyon dolar değerinde

Ilgın İnşaat tarafından hayata geçirilen We Haliç projesi 140 milyon dolara mal olacak. Leed Gold Sertifikası'na aday olan proje Sarıgöl Mahallesi'nde konumlanıyor. Toplam 600 konutun yer alacağı We Haliç projesinde konutların dışında okul, cami ve öğrenci yurdu bulunuyor. Projede aynı zamanda yüzme havuzları, spor alanları ve zengin sosyal donatı alanları bulunuyor. ,

Proje Bilgisi: We Haliç