Weber, “Dikkat İnovasyon Var” dedi!

“Yapı ve İnşaat Sektörü’nde İş Mükemmelliği ve İnovasyon” paneli Saint-Gobain Weber ana sponsorluğunda, YEM’de gerçekleşti

Weber, “Dikkat İnovasyon Var” dedi!

28 Kasım 2012 / emlakwebtv
İnovatif bakış açılarının geliştirilmesine, kurumların farklılaşmasına destek olmak amacıyla organize edilen “Yapı ve İnşaat Sektörü’nde İş Mükemmelliği ve İnovasyon” konferansı, 27 Kasım Salı günü Saint-Gobain Weber’in ana sponsorluğunda Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Açılış konuşmalarını Yapı Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol ve Saint-Gobain Weber Türkiye Genel Direktörü Levent Gökçe’nin yaptığı konferansta, sektörün kurumsallaşması ve firmaların pazarda rekabet avantajı sağlayabilecekleri yönetim stratejileri ile ilgili anahtar bilgiler verildi. 

İnovatif yaklaşımlarını, çıkarılan ürünler ve yapılan yatırımlardan örnek vererek sektör profesyonelleri ile paylaşan Levent Gökçe, “Sürekli gelişen teknolojik imkanlarımız ve uluslararası know-how desteğimiz ile de sektörde bulunduğumuz yerden oldukça memnunuz. Çünkü yapı kimyasalları bazında değerlendirdiğimizde tamamen fiyat odaklı ve inovatif hareket kabiliyetinin kısıtlı olduğu bir pazardan bahsediyoruz.  Dolayısıyla sektörde çok fazla inovatif yaklaşım örneği göremiyoruz. Hal böyle iken, pazarın gelişimine katkıda bulunmak, bu anlamda itici bir kuvvet olmak bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Gayrimenkul, yapı ve müteahhitlik alanlarındaki rekabet avantajlarını güçlendirmek için iş mükemmelliği ve inovasyon kültürünün yaygınlaştırılmasının değerlendirildiği, inovatif ürünlerin yapı sektöründeki etkilerinin ele alındığı konferansa kendi alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar katıldı. Konferansın anahtar konuşmaları BMGI Uluslararası İnovasyon Direktörü Dr. Phil Samuel ve Mario Cucinella Architects Kurucusu Mario Cucinella tarafından yapıldı. Konuşmacılar arasında Saint-Gobain Performance Plastics’in Satış Müdürü Oscar Gagliardi de “Modern Mimaride Çatı ve Cepheler için Membranlar” konulu sunumuyla yer aldı.

Sektör profesyonellerinin beğeniyle karşıladığı konferansı dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli tasarım merkezi Material ConneXion’ın Uluslararası Danışmanı ve İstanbul Direktörü Paolo Cancellato yönetti.