WEF'ten Seranit Grup'a büyük onur

Seranit Grup, Dünya Ekonomik Forumu(WEF), dünyanın gelişmesine katkı yapan şirketlerden oluşan 'Küresel Büyüme Şirketleri' platformuna seçildi

WEF'ten Seranit Grup'a büyük onur

Seranit Grup, İstanbul’da yapılan Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde önemli bir başarıya imza atarak Forum’un çok özel bir platformuna seçildi.

Türkiye'den seçilen ilk firma
Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen yapılan Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde, Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’dan 'Küresel Büyüme Şirketleri' (Global Growth Companies) platformuna katılacak 28 yeni şirket belirlendi. Seranit Grup Dünya Ekonomik Forumu’nun bu önemli platformuna Türkiye’den seçilen ilk sanayi şirketi oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Seranit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, platforma seçilmiş olmanın büyük bir gurur verdiğini belirterek: 'Bu seçkin topluluğun diğer şirketleriyle ve temsilcileriyle birlikte çalışmayı, kurumsal vatandaşlık ve yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirmeyi heyecanla bekliyoruz.' Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan da: 'Sektörümüzde bu başarıyı gösteren ilk ve tek şirket olmaktan gurur duyuyoruz. İş dünyasının önde gelen isimlerini buluşturan ve dünya genelinde ekonomiye yön veren kararların alındığı Dünya Ekonomik Forum İstanbul tarafından ödüllendirilmek çok mutluluk verici. Gelecek dönemdeki vizyonumuzu daha da genişleterek sektördeki başarılarımıza yenilerini katmaya devam edeceğiz.'

Küresel Büyüme Şirketleri' Platformu nedir?
Farklı bölge ve ülkelerden 370 şirketin halen üye olduğu “Küresel Büyüme Şirketleri” Dünya Ekonomik Forumu’nun tüm dünyada sorumlu ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek için oluşturduğu bir platform. Bu platformun üyeleri hızlı büyüyen, içinde bulundukları sektörlere damgalarını vuran, yenilikçi, dünyayı geliştirmek için çalışan ve küresel lider olma potansiyeline sahip şirketler arasından seçiliyor. Seçme sürecinde hassas ve çok yüksek standartlar uygulanıyor.

Üye şirketlerin yöneticileri düzenlenen uluslararası toplantı ve etkinliklerde diğer üye şirket yetkilileri, hükümet, üniversite ve sivil toplum temsilcileriyle birlikte çalışarak bölgesel ve küresel ekonomi gündeminin şekillenmesine katkıda bulunma olanağı elde ediyorlar. Bu çalışmalarda sürdürülebilir ve sorumlu ekonomik büyümeyi destekleyen çeşitli projeler hayata geçirilirken, bu alanda önemli boyutlarda bilgi paylaşımı ve görüş alışverişi sağlanıyor.