Westa Mall tasarımı ile sosyal yaşam ve ticari oluşumu buluşturuyor

İç mimari tasarımı RSG İç Mimarlık tarafından yapılan Westa Mall, özgün detayları, bütüncül yaklaşımı ve soft renklerin hakim olduğu kurgusuyla sosyal yaşam ve ticari oluşumu ferah bir tasarımla buluşturuyor

Westa Mall tasarımı ile sosyal yaşam ve ticari oluşumu buluşturuyor

İç mimari tasarımı RSG İç Mimarlık tarafından yapılan Westa Mall, özgün detayları, bütüncül yaklaşımı ve soft renklerin hakim olduğu kurgusuyla sosyal yaşam ve ticari oluşumu ferah bir tasarımla buluşturuyor. 

Markalı konutlar, ofis projeleri, turizm işletmeleri, sosyal mekanlar ve sağlık yapıları gibi birçok farklı alanda iç mimari ve uygulama projelerine imza atan İç Mimar R. Semih Güven ve İç Mimar Didem Güven ortaklığındaki RSG İç Mimarlık tarafından Zonguldak’ta tasarlanan 45 bin metrekarelik Westa Mall Zonguldak, farklı oluşumların tek bir çatı altında toplandığı kurgusuyla dikkat çekiyor. Radikal bir vizyon ile perakende deneyimini alışılagelmiş çizgiden uzaklaştıran alışveriş merkezi, Zonguldak’ta sosyal yaşam ve ticari hayatın yeni gözdesi olmaya aday.

Westa Mall tasarımı ile sosyal yaşam ve ticari oluşumu buluşturuyor
Mevcut mağaza kurgusunun geniş bir ön cephe boyunca ilerleyen ince bir hat üzerinde konumlandırıldığı Zonguldak Westa Mall’da dikdörtgen atrium boşluklarıyla aydınlatılmış bir hacim sergileniyor. Sirkülasyon alanlarının kanyon kıvrımlarıyla birbirine bağlandığı dinamik hatların simetrik dağıtılmasıyla oluşturulan doğal dinamizm, iç mimari tasarımın tümüne yansıtılmış. Tasarım sürecinde yapının mevcut diğer alışveriş merkezleriyle olan ilişkisi, son kullanıcının sosyokültürel yapısı ve alışveriş merkezini kullanıcılar için daha iyi kılabilecek diğer tüm unsurların hassasiyetle incelendiği Westa Mall’da yalın, ancak nitelikli ve gösterişli detaylar tercih edilmiş.

Westa Mall tasarımı ile sosyal yaşam ve ticari oluşumu buluşturuyor
Tasarım konseptinde bir yapı içerisinde olma hissiyatını minimize eden bir anlayışın hakim olduğu Westa Mall’da ahşap malzeme ile yeşil ve krem gibi soft renkler kullanılarak daha doğal ve daha sıcak bir mekan elde edilmesi amaçlanmış. Tavan ve zemin detayları, yönergeler, kapı detayları, karşılama ve oturma modülleri gibi tüm iç mekan unsurlarında mevcut tasarım konseptinin hakim olduğu alışveriş merkezinde doğal etki, tasarım formlarının yanı sıra malzeme seçimleriyle de mekanın tümüne yansıtılmış.

RSG İç Mimarlık tasarımı Westa Mall, Aralık 2016’da tamamlanarak kullanıma açılacak.  

 

Firma Bilgisi: RGS İç Mimarlık
Proje Bilgisi: Westa Mall