WestSide İstanbul görücüye çıktı

Beylikdüzü’nün merakla beklenen projesi WestSide İstanbul’un tanıtımı yapıldı. Satışların başlamasıyla birlikte yoğun ilgi gören projede şimdiden 300 daire sahiplerini buldu.

WestSide İstanbul görücüye çıktı

13.11.2013 / Posta Gazetesi

Beylikdüzü’nde Şahinler Holding , Uzman İnşaat,  Beyaz İnşaat,  Mutlu İnşaat, Mes Turkuaz ve Mes İnşaat ortak girişimiyle hayata geçirilen WestSide projesinde satışlar başladı. Şahinler Holding’in arsası üzerinde inşasına başlanan WestSide İstanbul’da, ön satış döneminde gelen taleple birlikte projenin satışa sunulan bölümünün yüzde 26’sı sahiplerini buldu.

73 bin 800 metrekare arsa üzerinde konumlandırılan WestSide İstanbul’da, çeşitli büyüklüklere sahip stüdyo, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daire tipleri yer alıyor. Daire büyüklüklerinin 40 metrekare ile 213 metrekare arasında değiştiği projenin 30 bin metrekaresi ise peyzaja ayrıldı.

Bin 152 konuttan oluşuyor

Bin 152 konuttan oluşan WestSide İstanbul, proje bünyesinde yer alan 24 bin metrekarelik mağazalarıyla da dikkat çekiyor. Daire fiyatlarının 109 bin TL’den başladığı WestSide’da teslimlerin ise 30 ile 36 ay sonra yapılması planlanıyor.

500 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen WestSide projesinin üç yanı Beylikdüzü Korusu’yla çevrili. Şehrin ana ulaşım akslarından E5 Otoyolu’nun ve Metrobüs’ün bitişiğinde yükselen WestSide İstanbul, Atatürk Havalimanı’na, TÜYAP’a, AVM’lere, hastanelere ve özel üniversitelere yakın bir mesafede yer alıyor.

Yabancı yatırımcılarla buluştu

Sonda oturan: Geçtiğimiz ay düzenlenen, dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından  Dubai Cityscape’te yabancı yatırımcıyla buluşan Westside projesinin ticari ünitelerini yabancı birkaç grubun komple almak istediğini söyleyen .., ”Ticari ünitelerin kurduğumuz yapıyı bozmasını istemiyoruz. Mağaza karmasını biz yapmak istiyoruz. Bu çerçevede yabancılarla görüşüyoruz” dedi. Ayrıca blok konut almak için yabancı talebinin olduğuna da vurgu yapan …, ”Önceliği Beylikdüzü ve İstanbullulara verdik. Dubai’de topladığımız talepler çerçevesinde Aralık ayında yabancı yatırımcıları çağıracağız. Tek tek ya da blok satışları değerlendireceğiz” diye konuştu.

1 milyar TL ciro hedefi

Dubai’de fuara katıldıklarını fakat satış yapmadıklarını ifade eden Selahattin Özgür ise, “Tanıtım yapmadan üç haftada 2 bin 400 talep aldık. Ön satış döneminde 150 daire satmayı planlıyorduk fakat bu rakamı 1 günde yakaladık. Projede ciro hedefimiz 1 milyar TL” dedi.

Yeni proje yolda

Şahinler Holding olarak Edirne, Silivri taraflarında konut ve turizm tesisi olabilecek arazilerinin olduğuna dikkat çeken Kemal Şahin, “İnşaat sektöründe faaliyet göstermeye devam edeceğiz. Sektördeki ilerlememizi West Side’ı hayata geçirdiğimiz ortaklarımızla yapmak istiyoruz” diye konuştu. İstanbul'un merkezinde yeni arsa da alabileceklerini dile getiren Şahin, “Ortaklık olarak yakın zamanda bir projenin daha müjdesini verebiliriz” diye konuştu.