Y kuşağının ofisi: Regnum Sky Tower

"Mutlu Ofis" konsepti ile hayata geçirilen Regnum Sky Tower, Y kuşağının tüm beklentilerine yanıt vermeyi hedefliyor

Y kuşağının ofisi: Regnum Sky Tower

Ankara'da hayata geçirilen Regnum Sky Tower, Y kuşağının iş yaşamındaki beklentilerine yanıt vermeyi hedefliyor. Projenin altında imzası bulunan Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, çalışan mutluluğunun iş verimliliğin artıran gücüne dikkat çekti.

Regnum Sky Tower klasik ofis anlayışının uzağında
Özgür, esnek ve eğlenceli ofislerin yeni iş yaşamının en önemli unsurlarından biri haline geleceğini belirterek:

"Regnum Sky Tower’da etkili sunumlar ve toplantılar için özel olarak planlanıp her detayın düşünüldüğü dört farklı toplantı salonu var. Regnum Sky Tower’ın havuzlu, squash kortlu ve SPA merkezli fitness center’ı, çalışanı bu açmazdan kurtarıyor. Regnum Sky Tower’a özgü bir başka imkân ise eğlence odası… Bu da iş yoğunluğundan bunalmış çalışanı rahatlatmak, kafasını boşaltıp dikkatini yeniden toplamasını sağlamak amacıyla film izleyebileceği, fotoğraf bakabileceği, oyun oynayabileceği ya da uzanıp kafasını dinleyebileceği bir bölüm olarak düşünüldü" dedi. 

Çalışan performansının önemi
Çalışanların performansını artırmaya yönelik çok sayıda özgün unsur barındıran Regnum Sky Tower'in Y Kuşağının damga vuracağı iş yaşamının tüm gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandığını söyleyen Özcan, VIP lounge hizmetiyle de toplantı öncesi, misafirlerin hoş bir müzik  ve şehir manzarasında ağırlama şansı sunulduğunu belirtti.

Y Kuşağı nedir?
1980-1999 yılları arasında doğan ve 16-35 yaş aralığındaki bireylerden oluşan Y Kuşağı, "kuşaklar arasındaki farklılığın" simgesi olarak görülüyor. Bir an önce yönetici olmak ya da kendi işini kurmak isteyen bu bireyler, çok uluslu şirketlerin yönetim kademelerinde de aktif bir rol oynuyor. Bu kuşağın yüzde 89'u klasik çalışma saatlerinin verimi artırmadığını düşünürken, uzaktan çalışma sistemini tercih ediyor. ABD İş Gücü İstatistik Kurumu’na göre de 2030 yılında dünyadaki iş gücünün yüzde 75’ini Y kuşağı oluşturacak.

Firma Bilgisi: Canpa
Proje Bilgisi: Regnum Sky Tower