Yabancı fonlar yarıştı, sonunda Ferko’nun oldu

Geçmişinde dünyaca ünlü yabancı yatırımcı fonların ilgilendiği ve Levent’in en değerli arazilerinden biri olan arazi üzerinde Ferko İnşaat tarafından proje geliştiriliyor. Ferko Signature adı verilen projenin 30 ayda tamamlanması hedefleniyor

Yabancı fonlar yarıştı, sonunda Ferko’nun oldu

22 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Gayrimenkul sektöründe geliştirdiği özellikli projeler ile öne çıkan Ferko İnşaat, Levent’te hayata geçireceği yeni projesini tanıttı. Firma, İstanbul’un en önemli merkezlerinden Levent’te 127 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip Ferko Signature ile, ofis anlayışına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, ‘‘Geçen 24 yılda kaliteden asla ödün vermedik, inanmadığımız hiçbir projede yer almadık. Bu yaklaşımımız bize başarıyı da beraberinde getirdi. Ferko Signature’ın da diğer projelerimiz gibi adından sıkça söz ettireceğine yürekten inanıyorum’’ diye konuştu.

Metrekaresi 7 bin 500 dolardan başlıyor

Yeni proje hakkında bilgi veren Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten ise Ferko Signature’ın bölgeye ve projeye dahil olacak markalara prestij katacağını belirterek, “İş yaşamında İstanbul’un gözde merkezlerinden biri olan Levent’te gerçekleştireceğimiz Ferko Signature projesi; 2 ofis bloğu ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşacak. Projeyi 30 ayda hatta daha da erken tamamlamayı hedefliyoruz’’ dedi. Toplam 10 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilecek Ferko Signature’ın, 30 kattan oluşan Sign-1’deki ofislerinin 25 katını satacaklarını aktaran Meriçten, 6 kattan meydana gelen Sign-2’deki ofisleri ise kiralayacaklarını söyledi. Esnek ofis anlayışıyla dizayn edecekleri ofislerin metrekaresinin kullanıcının isteğine bağlı olarak belirlenebileceğini de belirten Gökçe Meriçten, Ferko Signature’da metrekare satış fiyatlarının 7 bin 500 ila 11 bin dolar arasında değiştiğini kaydetti.

Merkezi konum

Şehrin gözde merkezlerinden Levent’te yer alacak Ferko Signature, merkezi konumuyla da ön plana çıkıyor. Proje metroya 50 metre, Şişli–Mecidiyeköy’e 3 kilometre, Boğaziçi Köprüsü’ne 4 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 6 kilometre, Maslak’a 6 kilometre ve Taksim’e ise 7 kilometre mesafede yer alıyor.

Yabancı fonların gözdesi

Ferko İnşaat’ın hayata geçireceği proje, Levent’in en değerli arazilerinden Renault Mais arazisi. Bu arazi yurtdışı yabancı yatırımcı fonlarının ilgisini görmüştü. İlk olarak Kazakistanlı Kazak Landmark tarafından satın alınan arazi, 2008’in ilk çeyreğinde ise Pramerica-EriaPartnes ortaklığının olmuştu. Arazi üzerinde dünyanın en iyi mimarlarından Fosters’ın projesi yapılacaktı. Şimdi ise yabancı fonların büyük ilgi gösterdiği arazide Pramerica’nın vazgeçmesiyle, arsayı satın alan Ferko İnşaat proje geliştirecek.