Yabancı yatırımcı çevreci proje istiyor

Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, yabancı yatırımcınını özel tasarımlı ve farklılıkları olan çevreci villa yatırımlarına ilgi gösterdiğini söyledi

Yabancı yatırımcı çevreci proje istiyor

Yabancı yatırımcının özel tasarımlı ve farklılıkları olan çevreci villa yatırımlarına ilgi gösterdiğini belirten Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, yerli yatırımcının ise bölgeye özgü, alışılagelmiş bölge mimari form ve tasarımlı villalara ilgi gösterdiğini belirtti. Yabancılar açısından en önemli faktörlerin başında metrekare büyüklüğünün değil, "yeterli büyüklüğün" geldiği bilgisini veren Yalçın:

"Buna karşın yer müşteriler metrekare büyüklüğüne daha fazla önem veriyorlar..." dedi.

GölMahal ve Batı Mahall Villa projeleri
GölMahal
projesinin özel tasarım ve donanımıyla çevreci bir proje özelliği taşıdığını belirten Yalçın, Batı Mahal projesinin ise kullanışlı ve bölgeye özgü mimari nitelikler taşıyan, büyük metrekareli bir konut projesi olduğunu hatırlattı. Yalçın, tercihler bağlamında GölMahal projesinin yüzde 40'ının yabancılar, yüzde 60'ının ise modern tarzdan hoşlanan yerli alıcılar tarafından tercih edildiğini vurgulayarak:

Yabancı yatırımcı çevreci proje istiyor

"Buna karşın Batı Mahal projesenideki yabancı alıcı oranı yüzde 10 düzeyinde. Yerli alıcılar ise yüzde 90'lık kesimi oluşturuyor..." dedi. 

Yüksek talep için iyi fiyat, iyi proje
Türkiye'de villa üretiminde lüks yapı stok fazlalığının dikkat çekici olduğunu, buna karşın talep edilen lüks villa stokunda fazlalık yaşanmadığını ileri süren Yalçın:

"Yanlış projelendirme ve yanlış fiyatlandırma bazı projelerin ağır satılmasına neden oluyor. Bu ise genel bakıldığında stok fazlası olarak gözükebilir. Stok olmaması için bir projenin üretimi tamamlanana kadar satışının bitmiş olması gerekli..." şeklinde konuştu.

Yalçın, GölMahal ve Batı Mahal projeleri hayata geçirilirken bu konularda hiçbir problem yaşamadıklarını da sözlerine ekledi. 

Firma Bilgisi: Yalçınlar Group
Proje Bilgisi: Gölmahal