Yabancı yatırımcıları teşvik edecek

Türkiyenin yabancı yatırımcı odaklı ilk gayrimenkul platformu olan 'realestatenews.com.tr' sektörün önde gelen firmalarının ve proje destekçilerinin de katılımıyla basına tanıtılarak yayın hayatına başladı.

Yabancı yatırımcıları teşvik edecek

Türkiyenin yabancı yatırımcı odaklı ilk gayrimenkul platformu olan 'realestatenews.com.tr' sektörün önde gelen firmalarının ve proje destekçilerinin de katılımıyla basına tanıtılarak yayın hayatına başladı. Türkiye'nin marka değerinin gayrimenkulün seçkin projeleri ile arttırma gayesi ile yola çıkan 'realestatenews.com.tr' bu bağlamda 2015 yılı sonuna kadar ülke ekonomisine 1 milyar dolar katkı sağlamayı hedefliyor.

İngilizce yayın yapan platformda ülke ekonomisi ve gayrimenkul sektöründen haberler yer alıyor. Bunun yanı sıra Türkiye'den mülk edinmeyi düşünen yabancılara vergi kanunları ve ülkemizin hukuk düzenine daire bilgiler veriliyor. Google ve Reidin ile içerik partnerliği olan, İstanbul Ticaret Odası'nın desteklediği projenin, Nef ile de bir yıllık vitrin sponsorluğu anlaşması bulunuyor. 'realestatenews.com.tr'yabancı yatırımcıları ücretsiz bir şekilde ülkemizde misafir ederek, danışmanlık hizmeti verip, tanıtımını yaptığı İstanbul'un önde gelen projelerini profesyonel ekip eşliğinde gezdiriyor. Bu sayede sektöre yabancı satış desteği vermeyi amaçlıyor.