Yabancı yatırımcının tercihi Türkiye

Gayrimenkul sektörünün önemli firmalarından olan Fuzul Grup’un markası Nevita, Orta Doğu’nun önemli yatırım şirketlerini İstanbul’daki büyük projelerle buluşturuyor

Yabancı yatırımcının tercihi Türkiye

Gayrimenkul sektörünün önemli firmalarından olan Fuzul Grup’un markası Nevita, Orta Doğu’nun önemli yatırım şirketlerini İstanbul’daki büyük projelerle buluşturuyor. Nevita, özellikle Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden büyük yatırımcı gruplarını Türkiye’ye çekiyor.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Doğru yatırım her zaman iş yapar, Körfez Sermayesi’nin ilgisi İstanbul’a devam ediyor” dedi.

Tamamlanmış projeleri; Evila, Olimpa Rezidans, Kent Ariva, Olimpa AVM, Meva Evleri ve devam etmekte olan Olimpa Park Plus ile sektörde adından söz ettiren Fuzul Grup, yurt dışında da önemli yatırımlara imza atıyor. Fuzul Grup’un yeni markası Nevita, geçtiğimiz aylarda ilk ofisini Riyad’da açtı.

Uzun süredir OrtaDoğu coğrafyasından yatırım çektiklerini ifade eden Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, bölgede diğer ülkelerdeki siyasi istikrarsızlıklar Türkiye için büyük bir avantaj sunuyor. 2011’de gayrimenkul sektöründe hızlanan Körfez ülkelerinin yatırımının bu yıl da devam ettiğine dikkat çekti.

Akbal,  “Seçim sonrası süre gelen bir takım belirsizliklere bağlı olarak iç piyasada yazın da verdiği bir rehavetle durgunluk hakim. Fakat yabancı yatırımcı girişi bu durumu etkilemiyor. Yabancı sermayedarlar için İstanbul’da yatırım fırsatları devam ediyor. Özellikle İstanbul’da mega projelerin yer aldığı Başakşehir, Kağıthane, Halkalı, Küçükçekmece gibi Avrupa Yakası’nda belirli bölgelere Körfez sermaye yatırımı sürüyor. Bu da bize doğru yatırımın her zaman sattığının en büyük göstergesi” dedi.

“Amaç sadece konut satmak değil, ortak iş geliştirmek”
Akbal, “Türkiye her zaman Körfez ülkesi yatırımcıları için ilgi odağı oldu. Ancak bugüne kadar daha çok Katar ve Kuveyt gibi ülkelerin yatırımcıları ülkemize geliyordu. Biz Nevita ile yeni pazarlara da giriş yapmış olduk. Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde büyük yatırım potansiyelleri mevcut. Biz potansiyel taşıyan bu ülkelerin yatırımcılarına ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız sadece Körfez ülkelerinin yatırım grupları ve bağımsız yatırımcılarına konut satmak değil. Aynı zamanda önemli iş ortaklıkları da gerçekleştirmek ve birlikte yeni projelere imza atmayı da hedefliyoruz” dedi. 

Firma Bilgisi: Fuzul Grup