Yabancı yatırımcıya yeni teşvikler yolda

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yabancıya konut satışında yeni teşvik ve kolaylıklar sağlayacak düzenlemeler üzerinde çalışıldığını söyledi.

 Yabancı yatırımcıya yeni teşvikler yolda

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yabancı yatırımcıya konut alımındaki teşviklerin önümüzdeki süreçte artırılacağını söyledi. Dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Kurtulmuş: "Yabancılara konut satışında yeni teşvik ve kolaylıklar getirilecek..." dedi. 

Yabancıya konut satışında yeni teşvikler

Geçtiğimiz ay içerisinde Türkiye'ye yatırım yapan yabancılara vatandaşlık hakkının tanınmasının, gayrimenkul sektöründe yarattığı heyecan yeni teşviklerle güçlenecek gibi gözüküyor. Dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni teşvik programı üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirtti. Kurtulmuş: "Yabancılara konut satışında bir takım uygulamalar başladı. Bu konuda yeni tevşiklerin getirilmesi planlanıyor..." şeklinde konuştu.

Varlık Fonu açıklaması

Son günlerde ülke gündemini belirleyen Türkiye Varlık Fonu ile ilgili bir değerlendirme de yapan Kurtulmuş: "Amacımız, kamunun elinde kuvvetli bir varlık yapısının oluşturulması. Bu sayede Türkiye ekonomisine dışarıdan yapılacak müdahalelere karşı bir garanti niteliği taşıyor..." şeklinde konuştu.