Yağlı boyalara ilgi artıyor

Ressamların yağlı boya tabloları ev dekorasyon sektörünün yeni trendi oldu

Yağlı boyalara ilgi artıyor

25 Haziran 2014/Emlakwebtv
E-ticaret platformlarında satışa sunulan tablolar yoğun ilgi görüyor.
Ressamların yağlı boya çalışmalarının e-ticaret platformu üzerinden satışa çıkması ile birlikte ev dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biri olacağını belirten Tabloonline.com.tr Kurucusu Akın Kaya, dekorasyonda yağlı tabloların ayrı bir yeri olduğuna işaret ederek e-ticaret satışları sayesinde ressamların oda tasarımlarında belirleyici oyuncu haline geldiğini söyledi.

Büyük tablolara kolayca ulaşılacak
Yakın gelecekte ünlü ressamların tablolarına daha kolay erişileceğini belirten Kaya: "Tabloonline.com.tr bunun başlangıç projesi. Biz Türkiye’deki binlerce ressamın kendi imkanlar eserler ürettiklerini ancak bunun topluma ulaşmadığını farkederek yola çıktık. Şimdi ise bu, hem ressamlarımızın hem de evini dekore eden müşterilerimiz için bir kırılma noktası oldu. Türkiye’de çok yetenekli ancak sergi açmaya imkan bulamayan ressamlarımız var. Görünen o ki bu işi hobi olarak yapıyorlar. Ticarete girmeyi düşünmemişler. Fakat e-ticaret onlara bambaşka bir kapı açtı. Sanatı toplumla buluşturdu.”

Türkiye’deki dijital baskı ve yağlı boya resimlerdeki talebi görerek tabloonline.com.tr adını taşıyan bir e-ticaret platformuna yatırım yaptıklarını belirten Kaya, ressamların evinde ya da atölyelerinde yaptıkları resimlerin satışının gerçekleştirilebildiği platform sayesinde ressamları e-ticaret sektörüne ‘üretici’ sıfatıyla kazandırdıklarını söyledi.

Kaya, önümüzdeki yıllarda sanatçıların daha etkin görev aldığı e-ticaret sektörünün Türkiye açısından devrimsel nitelikte neticeleri beraberinde getireceğini belirtti.