Yale'den konutlar için üretim

Antik Mısır’da 4 bin yıl önce kullanılan modelden yola çıkarak geliştirdiği ve 1861’de patentini aldığı silindir kilidin mucidi olarak bilinen Yale, konutlarda kullanılmak üzere kapı kolu üretimine de başladı

Yale'den konutlar için üretim

Kilitleme ve güvenlik sistemleri alanında senelik 5,5 milyar Euro ciroya sahip ASSA ABLOY’un bünyesinde yer alan 171 yıllık dünya markası Yale, kapı kolu üretimine başladı. Firma, konutlar için beş farklı modelde tasarladığı yeni kapı kollarını, Türkiye’de zincir yapı marketler ve ülke genelindeki bayileri üzerinden satışa sunuyor. Alüminyum ve çinko alaşımı malzemeden üretilen kollar, hem konut içindeki oda ve banyolarda hem de dış kapıda kullanılabiliyor. 

Yale Kapı kolu üretimine başladı

Lüks kapı kolu üretimi
1843 yılında ABD’de kurulan ve o dönemde patentini aldığı asma kilit ile bu alandaki global endüstrinin mucidi olarak anılan Yale, dünya kapı kolu pazarına üretici kimliği ile giriş yaptı. Ürün gamında asma kilitler, dijital kapı kilitleri, kayıt özelliğine sahip kapı dürbünleri, kablosuz alarm sistemleri, kapı hidrolikleri, kasa ve aksesuarlar gibi farklı kategorilerde yüzlerce model bulunan firmanın, kendi üretimi olan yeni kapı kolları; saten, nikel veya antik pirinç kaplama seçenekleriyle sunuluyor. 'Milano, Apollo, Venezia, Napoli ve Cortina' isimli beş ayrı modelde üretilen kollar, cazip fiyat avantajlarıyla Türkiye’de de raflardaki yerini aldı.

ASSA ABLOY Grubu Hakkında
Geçiş güvenlik çözümleri, tanımlama teknolojileri, otomatik kapılar ve otel güvenliği konusunda dünya lideri olan ASSA ABLOY, son kullanıcılarının emniyet, güven ve konforunu sağlamaya yönelik ürünler geliştiriyor. 1994 yılılnda kurulan ASSA ABLOY, bölgesel bir firma konumundan bugün 42.000 çalışanı ile uluslararası bir grup haline geliyor. 3 bölgeye ve 2 tane küresel bölüme ayrılan grupta; Amerika, EMEA ve Asya-Pasifik bölgeleri, yerel pazarların standartları ve güvenlik ihtiyaçlarına uygun olarak mekanik ve elektromekanik kilit, silindir ve kapıları üretip satıyor.