Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı

Depar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, 'Yalı Yeşilköy' projesi ile ilgili olarak: 'Konutun elmas'ını ürettik' dedi.

Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı

Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, uzun zamandır yer aldıkları inşaat sektöründe 'Yalı Yeşilköy' ile çok seçkin bir müşteri kitlesine hitap ettiklerini belirterek: 'Gerek lokasyonu gerek kalitesi ile bize göre konutun ‘elmas’ını ürettik. Eşsiz bir lokasyon ve deniz manzarası ile dairenin her ayrıntısında lüks ve konfora yer verdik. İç tasarımından bahçe peyzajına kadar alanının liderleri ile çalıştık” dedi. Binanın eskiden Bezmen ailesinin bir yalısı olduğunu da hatırlatan Fırat, 'Önde gelen mimarlık şirketleriyle özel bir tasarım hazırladık. Tek istediğimiz lüks, kalite ile mahalle sıcaklığını bir arada yaşamak isteyenlerle buluşmak” şeklinde konuştu.

Başta Yeşilköy olmak üzere İstanbul’un birçok farklı semtinde farklı projelere imza atan Depar Teknik Yapı, 'Yalı Yeşilköy'ü lüks konut sahibi olmak isteyenlere sunuyor. Yeşilköy sahilinin en güzel lokasyonunda inşa edilen binanın iç mimarisi, Türkiye'nin önde gelen mimarlık ofislerinden Shape Mimarlık tarafından tasarlandı. 

Doğal Işıktan yararlanıldı
Tüm dairelerin deniz ile iç içe olması ve ışığı bolca içeriye alması özelliğine destek verecek mimari forma sahip olan projede her bir dairede kaliteli malzemelere yer verildi. Banyolarda doğal siyah ve beyaz mermer tercih edilen dairelerde, parlak siyah lavabo dolabı; altın kaplama, bronz aksesuar ve bataryalar ile bütünlendi. Varak detayları en modernize versiyonu ile konsepte eklendi. Vitrifiye ve batarya seçimleri Grohe ve Laufen markalarından yana kullanıldı.

Bağımsız yalı daireleri
Shape Mimarlık’tan Mimar Meral Bağcı Övür de, “Yalı Yeşilköy; modernize edilmiş, konforlu  ve şık bir evin bağımsız yalı daireleri olarak kurgulandığı özel projedir. Özel olmasının bir diğer sebebi de işveren ve bizim tüm kurgu boyunca aynı vizyonu hayal etmemiz ve gerçekleştirmek için tüm imkanların maksimumda kullanılmış olması, kalite ve çizgiden ödün verilmemesidir” dedi. 

"Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı" Başlıklı Haberin Galerisi

Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı

Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı

Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı

Yalı Yeşilköy, Konutun Elmas'ı

Proje Bilgisi: Yalı Yeşilköy