Yalova hayat

Yalova hayat şartları ve projelerinin detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz

Yalova hayat

Yalova 6 Haziran 1995 tarihinde il oldu. 6 ilçeden oluşan Yalova toplam 43 köyden meydana geliyor. Yalova Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara bölgesinin güneydoğu kesiminde yer alıyor. Yalova’nın kuzeyinde ve batısında Marmara denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa (Orhangazi-Gemlik ve İznik ilçeleri) ve Gemlik körfezi bulunuyor.

Yalova hayat için oldukça keyifli bir yerleşim yeri. Yalova hayat başlangıcı araştırmalara göre MÖ 3000 yıllarındadır. Yalova’da MÖ 2000’lerde Hititler, MÖ 1200’lerde Frigler’in yaşadığı bilinir. MÖ 74’de Romalılar tarafından fethedilen Yalova 395 yılında Roma İmparatorluğu’nun bölünmesi ile birlikte Bizans İmparatorluğu’na geçti. 1302’de ise Yalova Osmanlı Devleti’nin oldu.

Yalova hayat şartları bakımında iyi bir il olduğu gibi son zamanlarda bölgede yapılan yatırımlar sayesinde de yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Termalin bölgede yer alması sayesinde Yalova hayatı turizm sayesinde oldukça canlı geçiyor. Bunun akabinde Yalova’da yapılan kamplar tatilcileri çekiyor.

Yalova Konut Projeleri!

1.Yalova Life Evleri
Yalova Life Evleri 2 bin metrekare alan üzerinde Meteor İnşaat tarafından inşa ediliyor. Toplam 72 adet dairenin yer aldığı Yalova Life satılık daire büyüklükleri 100 ila 152 metrekare arasında değişiyor. Yalova Life Evleri site özellikleri arasında çocuk oyun alanları, fitness merkezi, kameralı güvenlik, kapalı otopark ve sauna yer alıyor. 

2.Erguvan Evleri
Erguvan Evleri Ümran Maden İnşaat tarafından 7 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa ediliyor. Toplam 52 adet dairenin yer aldığı Erguvan Evleri’nde 3+1 ve 5+2 daire tipleri bulunuyor. Erguvan Evleri büyüklükleri 130 metrekare ile 195 metrekare arasında değişiyor.

Yalova hayat şartlarını merak edenler Yalova projelerini inceleyebilir. Yalova için detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.