Yalova'ya dev turizm yatırımı

Karaderili Grup, Yalova'ya inşa ettiği Yalova Termal Palace Otel ve Devre mülk projesi ile 12 Kral Daireli Yalova Termal Palace ile Yalova'yı Ortadoğu'nun turizm merkezi yapmayı planlıyor

Yalova'ya dev turizm yatırımı

Karaderili Grup, Yalova'ya inşa ettiği Yalova Termal Palace Otel ve Devre mülk projesi ile 12 Kral Daireli Yalova Termal Palace ile Yalova'yı Ortadoğu'nun ilgi merkezi yapmayı planlıyor.

PresidentialSuit: 'devlet başkanları' için
2015 yılı içerisinde açılışla, ilk etabıyla hizmet vermeye başlayacak olan Yalova Termal Palace'ta Türkiye'de ve Dünya'da bir ilk gerçekleşecek. Sadece devlet başkanlarını ve eşlerini ağırlayacak olan "PresidentialSuit" siyasi liderler haricinde hiç kimseye tahsis edilmeyecek...

Yalova Termal Palace

Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Yalova'daki dev tesisin otel etabına yapacakları 12 kral dairesiyle, sadece devlet başkanları ve başbakanlara tahsis edilecek "PresidentialSuit"in ile ilgili olarak, ''Ülkemiz termal Turizm'de Avrupa'da 1'inci sırada olmasına rağmen devlet başkanlarını ağırlayacak bir tesis şimdiye kadar yoktu ilk kez tesisimizde bunu gerçekleştireceğiz. ' dedi. Yalova'nın turizm kapasitesini 3'e hatta 4'e katlama hedefleri bulunduğunu belirten Orhan Karaderili: '"Yalova, yatırım yapılmakta çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından potansiyele sahip olmasına rağmen sadece 1800 yatak kapasitesi mevcut. 2200 yatak kapasiteli Termal Palace projesi Yalova'nın mevcudunun bile üstünde. Ortadoğuluların Yalova'ya olan ilgisini gördük. Yalova'da Arap zenginlerin para akıtacağı bir kalitede ve kapasitede bir tesis yok. Bu yüzden "Saray konsepti" ve lüksten daha fazlasını vaat ediyoruz" dedi.

Şeyhlere satışa başlandı
Yalova Termal Palace projesinin bölgeye büyük bir değer kattığını ve kentin yatırımla birlikte büyük bir rant kazandığını belirten Karaderili, termal sularının ve turizm kapasitesinin farkına varmış Arap şeyhlerinin bölgede "pansiyon" odalarında kaldıklarını belirtti. Lükse düşkün turistin talabileceği tesisin yokluğuna işaret eden Karaderili:

'Artık Termal Palace projesi ile bu açık kapatılacak. Şeyhlerde şimdiden alım yapmaya başladılar. Avrupalı bir turist, Türkiye'de 500 dolar döviz bırakıyorsa herhangi bir Arap turistin bıraktığı döviz 1500 doları buluyor. Bu yüzden Yalova'daki tesisimizde hiçbir lüksten kaçınmadık" dedi.

Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili

12 Kral daireli devremülk
Proje kapsamında 12 kral dairesinin yapılacağını ve geniş aileli Arap Turistler için bu yatırımın gerekli olduğunu savunan Karaderili, dairelerin her birinin 256 metrekare ve her birinin terasında kendi yüzme havuzları bulunacağını vurguladı.