Yangından sonra ikinci otel

7 yıl önce çıkan yangınla 238 hektarlık ormanlık alanını kaybeden Muğla-Milas'ta 1000 yatak kapasiteli ikinci bir otelin inşaatına başlandı

Yangından sonra ikinci otel

Muğla'nın Milas ilçesi Meşelik Mahallesi'nde 7 yıl önce meydana gelen ve 238 hektarlık alanın yanmasıyla sonuçlanan arazide hayata geçirilecek ikinci Otel inşaatının temelleri atıldı. Denize yaklaşık 50 metre uzaklıkta yer alan ve 60 milyon TL'yi mal olacak projenin 2017'de tamamlanacağı açıklandı.

Önce tahsis, sonra yangın
2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'Güvercinlik Turizm Merkezi' olarak belirlenen, ardından turistik tesis yapılması amacıyla 3 ayrı şirkete 85, 80 ve 95 dönüm olarak tahsis edilmesinin ardından üç ayrı noktada çıkan yangınla kül olan arazide ikinci bir Otel projesi daha hayata geçiyor. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan Oktay Çayırlı imzalı haberde, koruma altına alınan Halep Çamlarının da kül olduğu arazi ile ilgili olarak 'Yurtsever Cephe Bodrum İnisiyatifi'nin yangının turistik tesis yapmak için kasten çıkartıldığı iddialarına da yer verildi.

Muğla Milas Yangını

İtirazlara rağmen
Yapılan itirazlara rağmen, MNG İnşaat tarafından deniz tarafına yapılan dolguyla desteklenen Otel projesinin büyük bölümünün tamamlanmasının ardından Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından Meşelik Mahallesi Güvercinlik Koyu Mevkii'ne yapılan Turizm Merkezi'nin 4 numaralı parsel üzerindeki 78 bin 791 metrekarelik arazi üzerinde ikinci bir otel inşaatına başlandı. Güvercinlik Turizm Ticaret Anonim Şirketi tarafından başlatılan 60 milyon lira yatırım tutarındaki Otel projesinin 1000 yatak kapasiteli olacağı açıklandı.

Denize 50 metre mesafede
2017 yılında tamamlanması planlanan, denize 50 metre mesafedeki yeni otel projesinin tamamlanmasıyla birlikte 400'ün üzerinde personelin istihdam edileceği belirtiliyor. Projede, 1000 kişilik bir restaurant, buhar odası, hamam, masaj odaları, sauna,gece kulübü, 200 kişilik konferans salonu, doktor odası, bavul odası, kapalı otopark, erkek ve kadın kuaför üniteleri yer alacak.