Yapex Yapı Fuarı 20. yılında

Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, dünya trendleri ile kültür mirasını aynı çatı altında biraraya getirecek

Yapex Yapı Fuarı 20. yılında

20 Eylül 2012 / emlakwebtv
Yapı Endüstrisinde dünya trendlerini yakalayan ulusal ve uluslararası firmalar, Yapex Yapı Fuarı’nda buluşuyor.  Sektördeki dünya trendleri ile Kültür Mirasını Koruma çalışmalarını aynı çatı altında toplayan tek fuar olma özelliğini koruyan Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı bu yıl 30 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayacak.

Gerek Turizm sektöründe, gerekse inşaat sektöründe ülkemizin tanıtımına ve milli gelirine önemli katkıları olan Antalya’da bu fuarı düzenlemenin önemine değinen Akdeniz Tanıtım Genel Müdürü Fatih ONKAR," Fuar kapsamında bu yıl ilk kez yer verdiğimiz  “Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirasının Korunması” teması ÇEKÜL – Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı işbirliğinde, Tarihi Kentler Birliği ile Avrupa Tarihi Kentler Birliği (HERITAGE EUROPE) destekleriyle düzenliyoruz.  Fuarda, restorasyon alanındaki birikimleri, deneyimleri ve projeleriyle emek verenler ile malzeme ve üretim teknolojileri bir araya getiriyoruz. .Fuar “Kültür Mirasının Korunması” temasıyla ilk kez yapıldığı için de büyük önem kazanıyor" dedi.

Yeni yapı sistem ve teknolojileri, yenileme ürünleri, çatı ve cephe sistemleri, izolasyon çözümleri, altyapı, tesisat, iç mimari, seramik ürünler, ıslak hacim ürün ve aksesuarları, doğal taşlar ve doğal yapı ürünleri ile çevre ve rekreasyon konularında 300’ü aşkın ulusal ve uluslar arası firmanın katılımı ile düzenlenen yapı sektörünün en önemli fuarlarından olan Yapex Yapı Fuarı,  Türkiye çapında 42 ilden 3 bin 500 yapı profesyonelini ağırlayacak.  Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı 18 bin metrekare alanda gerçekleşecek.

Yapex Tadilat “Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirasını Koruma“ Fuarı 18 – 21 Ekim 2012 tüm yenilikleri ile sektörün profesyonellerini bir araya getiriyor. Ayrıca 48 belediyenin 34 proje ve 30 uygulama ile katıldığı “Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nın ödülleri, Yapex Tadilat Fuarı'nda 19 Ekim
2012 Cuma günü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından verilecek. TKB 2011 Özendirme Ödülleri Sergisi ise fuar boyunca ziyaret edilebilecek.