Yapı Fuarı’nda konuk ülke Azerbaycan

36. Yapı Fuarı İstanbul’un konuk ülkesi Azerbaycan. YEM Genel Müdürü Barış Onay Azerbaycan’ın yapı sektörü için sunduğu fırsatları anlattı

20 aralık 2012 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş

Yapı Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen ve 24 – 28 Nisan 2013’te 36.’sı gerçekleşecek 36. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İSTANBUL’da konuk ülke olarak Azerbaycan yer alacak. Fuarın Uluslararası İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlediği “Konuk Ülke Azerbaycan Projesi” iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir platform olacak.

YEM ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Dr. Barış Onay, Türkiye’nin mevcut uluslararası ağlarını ve bağlarını koruması ve geliştirmesi gerektiğinden hareketle 36. YAPI FUARI – TURKEYBUILD İSTANBUL’un konuk ülkesi olarak Azerbaycan’ı seçtiklerini belirterek şunları söyledi: “Azerbaycan’da önümüzdeki dönemde yapı sektörü için büyük fırsatlar yaratabilecek iki makro proje olacak. Bunlar, 2015 yılında ilki Bakü’de gerçekleştirilecek olan Avrupa Olimpiyat Oyunları ve 2013 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesi. Konuk Ülke Azerbaycan Projesi’nin Azerbaycan ile zaten güçlü ticari ilişkileri olan Türk yapı sektörünün yeni fırsatları değerlendirebilmesine önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum”

Proje, iki ülke devlet yetkilileriyle, ilgili ticari kurum ve kuruluşların üst düzey yetkililerinin bilgilendirme yapacağı, 19 Şubat 2013’te Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek tanıtım toplantısıyla başlayacak. İkinci ayağı ise 24 – 28 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleşecek 36. YAPI FUARI – TURKEYBUILD İSTANBUL sırasında düzenlenecek Azerbaycan ticari heyet ziyaretleri ve ikili iş görüşmeleri izleyecek.

YAPI FUARI - TURKEYBUILD HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN: http://www.yapifuari.com.tr/