Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul bugün açılıyor

Türkiye yapı sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Yapı Fuarı-TurkeyBuild İstanbul, 40. kez açılıyor. Bugün start alacak etkinlik 27 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul bugün açılıyor

YEM Fuarcılık tarafından organize edilen ve Türkiye Yapı sektörü ile ilişkili sektörlerin bir araya geldiği Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, bugün 40. kez açılıyor. Aynı zamandan dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak nitelendirilen fuara uluslararası alanda da çok sayıda katılımcı ve ziyaretçi bekleniyor. 

100 bin metrekarelik kapalı alan
Orta Doğu ve Kuzey Afrika ile Balkanlar ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesini kapsayan alan içindeki en büyük etkinlik olma niteliği taşıyan Yapı Fuarı, 40. buluşmasında da 100 bin metrekarelik kapalı bir alanda hizmet verecek. 1.250 katılımcının 18 binin üzerindeki ürün sergileyeceği etkinliğe 105 ülkeden 111 bin ziyaretçi bekleniyor. 

Yeni ürünler ve iş bağlantıları
Yapı sektörünün en yeni malzeme ve teknolojilerinin ziyaretçilerle buluşacağı etkinlikte ayrıca uluslararası iş bağlantıları sunacak özel toplantılara da yer verilecek. İş Geliştirme Platformu etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Konuk Bölge Projesinde ise, Türk müteahhitlik sektörünün uluslararası pazar arayışında son dönemde öne çıkmaya başlayan Kuzey Afrika Bölgesi ülkeleri ağırlanacak. Türk müteahhitlerinin malzeme ihracı ve yeni proje atağıyla öne çıkan bu bölge ile Türkiye İnşaat Forumu ve İkili Görüşmeleri de bugün gerçekleşecek.