Yapı Fuarı'na 25 bin ziyaretçi

28. Yapı Fuarı-Turkeybuild Ankara ziyaretçi akınına uğradı. ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nda, geçen hafta gerçekleştirilen etkinliği 24 bin 562 kişi ziyaret etti

Yapı Fuarı'na 25 bin ziyaretçi

28. Yapı Fuarı-Turkeybuild Ankara geçen hafta ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi. Etkinliği 24 bin 562 kişi ziyaret etti. 

Turkeybuild Ankara'ya 200'ü aşkın firma
YEM Fuarcılık tarafından organize edilen ve Türk yapı sektörünün bölgedeki en önemli etkinliği olarak dikkat çeken 28. Yapı Fuarı, geçtiğimiz hafta 200'ü aşkın firma ile 25 bine yakın ziyaretçiyi buluşturdu. Etkinlik 12 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleşti.

Dev Orta Anadolu pazarı
Fuarla ilgili bir değerlendirme yapan YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, Orta Anadolu Bölgesi'nin yapı sektöründeki potansiyeline dikkat çekti. Yılın en önemli buluşmalarından biri olan Turkeybuild Ankara'nın bölgedeki en önemli ekonomik ve dicari faaliyetlere destek olduğuna söyleyen Başer, 2014 yılında Orta Anadolu ve Ankara'nın 12.8 milyar dolarlık inşaat harcamalarıyla Türkiye genelinde yüzde 17.3'lük pay aldığını söyledi. Başer:

Yapı Fuarı'na 25 bin ziyaretçi

"Bu bilgilerden yola çıkarak Orta Anadolu ve Ankara’nın yapı malzemesi sektörüne büyük hareketlilik kattığını söyleyebiliriz. Fuarımız bu yıl, bu yapı sektörünün büyümesinde önemli rol oynayan bu bölgede, 200 katılımcının ürün, hizmet ve teknolojisini 24.562 ziyaretçiyle bir araya getirerek hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için verimli iş birliklerinin yaratıldığı bir platform oldu." şeklinde konuştu.

Başer ayrıca Turkeybuild İzmir etkinliğinin de 5-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşeceğini hatırlattı. 

Altın mıknatıs ödülleri
Yapı Fuarları-Turkeybuild etkinliklerinin gelenekselleşen "Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri"nde bu yıl birincilik ödülü, tasarımını Asar-ı Nefise'nin yaptığı MAPEİ firmasına gitti. İkincilik Ödülü ise Sotis Mimarlık tasarımı Kurtoğlu Alüminyum, üçüncülük ödülü isa yine Asar-ı Nefise'nin tasarladığı Lafarge Dalsan'a verildi.