Yapı malzemesi üreticileri 2016'dan umutlu

AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, 2016 yılında konuta yapılan yatırım düzeyinde önemli bir artış beklendiğini söyledi.

Yapı malzemesi üreticileri 2016'dan umutlu

2016 yılında konut ve inşaat sektörüne yönelik yatırımların önemli bir düzeyde artış göstereceğini söyleyen AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Sırrı Güvenç, bu kritik dönemde yapı malzemeleri üreticilerine önemli görevler düştüğünü hatırlattı. Güvenç, önümüzdeki yıl inşaat sektöründe yüzde 3'lük büyüme beklendiğini ancak hükümetin konuta destek programı ile birlikte bu oranın daha da yükseleceğini vurgulayarak:

"Gazbeton üretiminde öncü ve sektöre yenilikler getiren bir firma olarak, inşaat sektörünü bekleyen bu gelişmeye hazırlık yapıyor, üretimimizden, pazar hakimiyetimize kadar tüm alanlarda yeni yapılanmalara gidiyoruz" dedi. 

Konut satışı artarak devam edecek
Konutun yatırım aracı olarak gücünü her zaman koruduğunu ama 2016 için bu özelliğinin daha da belirgin bir biçimde hissedileceğini hatırlatan Güvenç, 2016 yılının ikinci yarısında konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş ve kentsel dönüşümle birlikte bu ivmenin yükselme eğilimi içine gireceğini belirtti. Güvenç, AKG Gazbeton'un 2016 yılında 125 binden fazla konuta malzeme tedariki sağlayacalarını da vurgulayarak:

"Türkiye’de İzmir, Kırıkkale ve Çorlu İşletmeleriyle 1,5 milyon metreküpten fazla gazbeton tedariki sağlayan AKG Gazbeton ürünleri, konut projeleri dışında stadyum, spor kompleksi, okul, AVM, hastane, turizm tesisi, sosyal tesisler ve kamu binalarında da tercih ediliyor. " dedi. 

Firma Bilgisi: akg gazbeton