Yapı sektörü dev fuarlara hazır

Türk yapı sektörü Ekim ve Kasım aylarında, Ankara ve İzmir'de yapılacak iki dev fuara hazırlanıyor

Yapı sektörü dev fuarlara hazır

Bölgelerinin en büyük fuarları olan 27. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara 23 - 26 Ekim tarihlerinde Congresium - ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, hemen ardından düzenlenecek olan 20. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir ise 6 - 9 Kasım tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Türkiye ekonomisinin yükselen değeri yapı sektöründe, yılın en önemli iki buluşması olan bu fuarların uluslararası boyutuna da dikkat çeken YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer: 'Yapı sektöründe yılın ilk buluşması olan 37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 12 salon ve açık alanda, 25 ülkeden 1.150 katılımcı firmanın katılımıyla gerçekleşti. 17.600 ürün, 3.540 markanın sergilendiği fuarı 106.537 kişi ziyaret etti. Dünyadaki beş büyük yapı fuarından biri olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un fuar alanını 2015’te büyütüyoruz, alanımız 19.000 m2 daha büyüyerek 100.000 m2’ye ulaşacak.Ardından, Ekim ayında Ankara’da, Kasım ayında ise İzmir’de düzenleyeceğimiz iki dev buluşma ile sektörümüz için heyecan dolu bir dönem bizi bekliyor.' şeklinde konuştu.

Turkeybuild Ankara 23-26 Ekim'de
Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, geçtiğimiz yıllarda %20 oranında büyüyerek 12.000 m2’ye ulaşan, yeni ve modern bir altyapı ve şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan yeni fuar alanıyla, katılımcı ve ziyaretçilerine daha verimli bir iş platformu sunuyor. 200’ü aşkın katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidini yaklaşık 30 bin ziyaretçiyle buluşturan fuar, özellikle kamu yatırımlarında yer alan karar vericilere sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri görme imkânı da sağlayacak. 1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platformlarından biri olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, başkent başta olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yatırımcıları, sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş ve yatırım olanakları yaratacak büyük fırsatlar sunuyor.

20. Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir
Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, geçtiğimiz yıllarda %30 büyüyerek, 19.500 m2’ye ulaşan sergileme alanı ile bu yıl da Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük sektörel buluşması olmaya devam edecek. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’dan sonra sergileme alanı bazında, 2. büyük sektör buluşması olma özelliğini taşıyan fuar bölge profesyonellerini bir araya getirilmesine 20. kez ev sahipliği yapacak.

350’yi aşkın katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidini yaklaşık 30 bin ziyaretçiyle buluşturan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, turizm sezonunun bitimiyle beraber hareketlenen inşaat malzemeleri pazarına her yıl olduğu gibi bu yıl da ivme kazandıracak. Turizm yapılarının yanı sıra yazlık konut yatırımları ve tadilat çalışmaları ile Türk yapı malzemeleri sektörü için büyük önem taşıyan bu dinamik pazar için bölgenin sektör profesyonelleri Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de bir araya gelecek. Ege Bölgesi’nin yapı sektörü dışında da en büyük ticari buluşmalarından olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de en yeni teknolojiler, yenilikler ve gelişmeler sergilenerek yeni iş bağlantıları için fırsatlar gündeme gelecek.

Fuar Katılımcılarına KOSGEB VE İZTO Desteği
KOSGEB ve İZTO, sağladıkları hibe ve yardımlarla KOBİ’lere Yapı Fuarları – Turkeybuild’da yer almaları için destek veriyor. KOSGEB - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, 37. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un ardından 27. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara ve 20. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’e katılacak firmalara da, hibe ve desteklerin en üstünde yer alan “Uluslararası İhtisas Fuarı” kategorisinden yararlanma fırsatı sunuyor.

TurkeyBuild

KOSGEB’e üye olan KOBİ’lere verilen bu destek kapsamında, katılımcıların 50 m²’ye kadar kullanacakları alanlarda, m2 başına uygulanan 120 TL’lik katılım bedeli KOSGEB tarafından karşılanıyor. İZTO - İzmir Ticaret Odası da 20. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’e katılacak üyelerinin, 6 m2 standsız katılım bedelini üstlenerek destek veriyor.