Yapıen İnşaat'tan 500 milyonluk yatırım hedefi

Son 7 yılda 150 milyon TL'lik yatırımı hayata geçiren Yapıen İnşaat, önümüzdeki 5 yıl içinde de 500 milyon TL'lik yatırım planlıyor

Yapıen İnşaat'tan 500 milyonluk yatırım hedefi

Proje geliştirme ve inşaat alanlarında yarım yüzyıla yaklaşan bir süredir faaliyetlerini sürdüren Yapıen İnşaat, önümüzdeki 5 yıl içinde 500 milyon TL tutarında yatırım hedefi açıkladı. Firma, son 7 yılda da150 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirmişti.

Yapıen İnşaat'tan dev yatırım hedefi

Türkiye'nin farklı bölgelerinde çok sayıda projeyi hayata geçiren Yapıen İnşaat, önümüzdeki 5 yılda da 500 milyon TL tutarında yatırım hedefliyor. Son 7 yılda 150 milyon TL'lik yatırım hamlesine imza atan Yapıen İnşaatın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Celal Koçer, özellikle mühendislik konusunda ilerlemeyi hedeflediklerini söyledi. Koçer, bugüne dek 50'ye yakın farklı nitelik ve büyüklükte projenin teslimatını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak: "Projelerin büyük bir kısmını son 7 sene içerisinde gerçekleştirdik, bunların rakamsal değeri 150 milyon TL’yi buluyor. Öncelikle firmalarımızı yapı endüstrisinde kalıcı ve tercih edilir bir konuma getirmek için gayret ediyoruz. İnşaat ve turizm sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almak istiyoruz." dedi.

5 yılda 500 milyonluk yatırım hedefi

Firmanın önümüzdeki 5 yıl içinde inşaat alanında işlem hacmini artırmayı hedeflediğini ve 500 milyon TL'lik yatırım seviyesine ulaşmayı amaçladıklarını belirten Koçer: Buna göre kendimizi mühendislik konusunda geliştiriyoruz. Yapıen aslında bir grup şirketi. 50 yıllık bir ticari geçmişi olan ailemizin farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerimiz bulunuyor. Biz ikinci kuşak olarak Yapıen İnşaat’ı geliştirerek güçlü bir şirket haline getirmek ve bu sektöre bağlı kollarda büyümek istiyoruz..." dedi.  Mehmet Celal koçer, yurt dışına açılma hedefini de programlarına dahil ettiklerini ve hem sektörel varlıklarını güçlendirmek hem de Türkiye'yi temsil etmek arayışı içinde olduklarını vurguladığı açıklamasında: "Yurt dışı yatırımlarında ilk adım olarak Bosna Hersek’te bir gençlik merkezi inşa etmeye başladık Ayrıca başka teklifler de var ve bunları değerlendiriyoruz..." dedi. 

Bostancı Deluxe projesi

Türkiye genelinde edindikleri deneyimlerini Bostancı Deluxe projesi ile birlikte İstanbul'a taşıdıklarını vurgulayan Koçer, turizm tesisleri, endüstriyel tesisler, fabrikalar, su arıtma tesisleri ve kentsel altyapı projelerini de üstlendiklerini söyleyen Koçer: "Antalya, Yalova, Kocaeli, Giresun ve Bayburt’ta da işler yürütüyoruz. 13 projeye aynı anda devam ediyoruz. Bundan sonra konut sektöründe de açılım yapma düşüncesindeyiz. İstanbul projemiz ‘Bostancı Deluxe’ ise bizim İstanbul’la tanışma ve prestij projemiz olacak..." ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: yapıen inşaat
Proje Bilgisi: Bostancı Deluxe