Yatırım aracı olarak altının alternatifi: Konut

Benevre Beytepe Projesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu: "Konut artık altının alternatifidir." dedi.

Yatırım aracı olarak altının alternatifi: Konut

Benevre Beytepe Projesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu konut satın alımının artık sadece ev sahibi olmak amaçlı olmadığının ve insanların yatırım için de konut satın aldığını belirterek: “Konut artık altının alternatifidir. Hem dokunabilir hem de güvenilir bir yatırım aracı olduğundan özellikle kriz dönemlerinde insanlar güven duygusunu yaratan bir yatırım aracı olarak daha çok tercih edilmektedir.” dedi. 

Faiz indirimi konut sektörünü hareketlendirdi
Konut faiz oranlarındaki düşüş kararının, konut sektörüne ivme kazandırdığını da söyleyen Türkoğlu: "Ekonomi alanında yapılan doğru düzenlemeler hem kullanıcıları hem yatırımcıları hem de projeleri heyecanlandırmış ve gelecek vaad eden sonuçlar alınmasını kolaylaştırmıştır." açıklamasında bulundu.

Yatırım aracı olarak altının alternatifi: Konut

Yatırım için moraller yükseliyor
Türkoğlu, doğru ekonomi politikaları ve kullacı profilerindeki güven duygusunun yükselmesiyle birlikte, yatırım için gerekli moral ve motivasyonun olumlu bir ivme gösterdiğine de dikkat çekerek:

"Güven duygusunun geliştiği tüketici faaliyetleri de ülke genelinde moral ve yatırım motivasyonunu gözle görülür biçimde olumlu yönde etkilemektedir. Doğru ekonomik gelişmeler, yatırımcıları ve kullanıcı destekleyici yöntemler toplumda kazan kazan duygusunun hakim olmasını sağlamaktadır" şeklinde konuştu. 

 

Proje Bilgisi: Benevre Beytepe