Yatırımcının gözü bu ilçede

İstanbul'un mega projelerine komşu semti Arnavutköy, gayrimenkul fırsatlarıyla göz kamaştırıyor. Arsa fiyatlarının kısa sürede 10 kat yükseldiği ilçe, yüksek potansiyeliyle yatırımcının dikkatini çekmeye başladı

Yatırımcının gözü bu ilçede

İstanbul'un 3. Havalimanı, Üçüncü Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi mega projelerine komşu semti Arnavutköy yatırım fırsatlarıyla dikkat çekiyor. Kısa bir süre içinde arsa fiyatlarının 10 kat artış gösterdiği ilçede halen yüksek prim olanağı taşıyan yatırım fırsatları bulunuyor. 

 

Yatırımcının gözü bu ilçede

 

350 haneli köyden, 225 bin nüfuslu ilçeye
Kısa bir süre öncesine dek, İstanbul'un dışında yer alan 350 haneli bir köy konumundan 225 bin nüfuslu ilçe statüsüne yükselen Arnavutköy'e yatırım yapanların kısa sürede kâr sağlayacaklarını söyleyen Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, ilçenin büyük ya da küçük, farklı ölçekte yatırımcı için çeşitli fırsatlar içerdiği bilgisini verdi. Özbek, İstanbul'a yatırım yapma olanaklarının zorluğuna karşılık, Arnavutköy'ün önemli avantajlar barındırdığına da değinerek:

Bugün İstanbul’da ortalama bir evin fiyatı 300 bin TL’den başlıyor, bu da yatırım yapmak veya ev sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaşlarımızı zorluyor. Arnavutköy gibi her geçen gün değerlenen bir bölgede 100 bin TL’nin altında arsa almak ise mümkün. Bölgenin konum avantajı sayesinde de bu arsa kendini kısa sürede amorti edecek bir yatırıma dönüşecek ..." dedi. 

Uzman Arsa olarak bölgede yatırım yapmak isteyenlere yönelik hizmet verdiklerini de hatırlatan Özbek, yatırımcıların doğru yöndirmelerle önemli kârlar elde edebileceğini de sözlerine ekledi.